13. Decembris, 2018
Vārda dienu svin: Veldze, Lūcija

Ej tak pa gaisu!

Reģistrēties, lai varētu balsot
 
Ej tak pa gaisu!

Tomēr šoreiz manas pārdomas nevis par lidošanu virsrakstā piedāvātajā veidā, ko man 26. oktobra rītā pie redakcijas durvīm piedāvāja pirms mirkļa uzrunāta kruzuļaina dāma jau cienījamos gados, bet gan par brišanu. Un tie galīgi nav dubļi tēva pagalmā, kurus mīcīt varbūt kādam pat varētu būt svēta lieta! Mans sāpju kliedziens šoreiz par patoloģiski slinku visu gadagājumu garāmgājēju izmīņāto zālienu Beātes un Andreja Upīša ielas krustojumā tieši Liesmas redakcijas ēkas logu priekšā, kur ikdienā daļa steidzīgo nevis kārtīgi iet pa trotuāru, kas pat speciāli gājēju labad ielas krustojumā ar loku nobruģēts, bet gan slāj pāri zaļajai zonai, tādā veidā savā dzīves ceļā varbūt kādus desmit metrus ieekonomējot...

Iespējams, pirmsākums šai mežacūku (jo ziloņi Latvijā savvaļā nevazājas!) takai bija tajā neilgajā laika posmā, kad šo trotuāra gabalu ielu krustā uz abām pusēm remontēja, vecā asfalta seguma vietā ieklājot bruģi. Kāda runa — pa ielas braucamo daļu taču tad neiesi, tāpēc taciņa vasarā pāri zālienam arī ieminās. Bet pēc tam, kad viss jau bija tīrs un glīts ērtai iešanai pa bruģēto gājēju celiņu, kur šajā posmā pat no velosipēdistiem nav jābaidās?

Pagaidu risinājumam izrādījās milzu spēks — pēc trotuāra remonta pāri zālienam turpina iet i jauni, i veci, i līki, i taisni, i greznās štātēs tērpušies, i trenūzenes apvilkušie, i gumijniekos, i augstpapēžu apavos... Savu laiku — dažas sekundes — un savā mūžā kājām noejamo resursu taupīdami.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
7. Novembris, 2017

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

Valdis

Pirms gadiem bija raksts ,vispirms jāierīko zālāji un tad jāraugās ,pa kurieni iet gājēji un tad jāierīko ietves.Taču mums jau projekti ,pirms sāk rakt ,visam jābūt saskaņotam ,pēc tam ja vērojam ka ietves ne īstajā vietā ieplānotas neko izmainīt vairs nevar.

Ej tak pa ietvi!

Ļaudīm vairāk jākustas un šeit jau nu gan nevajadzētu lieki TĒRĒT pilsētas līdzekļus, jo daudzviet citur tie noderētu ietvju atjaunošanai.
Jānis

Pārvietošanās brīvība

Pamatskolā mācīja: - "Tavas tiesības beidzas tur, kur sākas citu cilvēku (sabiedrības) tiesības". Šoreiz tās ir - pilsētniekiem dzīvot skaistā, sakoptā vidē, nevis ar izpostītiem zālienu stūriem! "Caurstaigule", "nogriežot" zālāju stūri, aizmirsusi skolā mācītās normas otro daļu par citu cilvēku tiesībām!
R. Kaudzīte jau 19.g.s. rakstīja: "Cilvēkam ir jāatbild ne vien par to, ko viņš ir darījis, bet arī par to, ko viņš nav darījis!" Tādēļ, neaizrādot "Caurstaigulei", autors neievērotu mācītā noteikuma otro daļu!
Senietis.

Absolvents

Agrāk skolā daudz ko mācīja: pogu piešūt mācīja, pa zālajiem nestaigāt mācīja, papīrus (atkritumus) zemē nemest mācīja, vecākus cilvēkus cienīt un dot vietu autobusā mācīja, satiksmes noteikumus mācīja, uz ielas skaļi nebļaustīties mācīja un vēl ..... Kādi laikam aizmirsuši, jauniem laikam nemāca.

Japan

Mums kādreiz skolā stāstīja, ka Japānā bija tāda tradīcija - vispirms iesēt zāli un tikai pēc tam skatīties, pa kādiem ceļiem tauta staigās. Un trotuārus ierīkoja tieši šajās taciņās. Varbūt mums Valmierā ir vienkārši daudz matemātiski (ģeometriski) pareizi mācītu cilvēku, kuri vienmēr meklē taisnāko ceļu?

Kurā vietā tur ir zāliens?

Ja Vīksnas kungs A.Upīša ielas 7. mājai abās pusēs esošās teritorijas uzskata par zālienu, tad gribas vispirms jautāt, kādas viņa skatījumā izskatās nesakoptas teritorijas? Vasarā un rudenī man bieži ir iznācis tur garām iet (neesmu gan no tām, kas taciņu iestaigājušas) un vērtēju, ka tik nesakoptu vietu ielu tuvumā vēl kur citur reti atrast. Ne te biezi saaugusī zāle tika pļauta, ne tagad lapas vāc. Seviški nepievilcīga ir jūsu ēkas puse pie A. Upīša ielas, kurai īpašu uzmanību vēl piesaista ēkas pirmā stāva vien pagājušajā gadsimtā mazgāti logi un aizsegumi. Tā nu cītīgākie aizaugušo teritoriju sakopēji izrādās vien gājēji, kas vismaz kūlas pilnos zāles kušķus kaut cik nobradā. Tādēļ, Vīksnas kungs, nevārsieties pret mazāko nesmukumu, bet sāciet cīnieties un arī panākiet, lai valmieriešiem nebūtu kauns staigāt gar māju, kurā, cik saprotu, pats arī strādājat.
VALMIERIETE

Sakramentāls jautājums

Kam pieder ārēji tik nesakoptā ēka A.Upīša ielā 7. Ne jau laikraksta redakcijai.

Par sakramentālo jautājumu

Neredzu saistību baznīcas iekšējiem noteikumiem -skaramentam - ar šo ēku. Tā baznīcai nepieder! Tādēļ uz baznīcu attiecināmu vārdu valkātājam pašam vajag atcerēties Bībelē Mateja evanģelijā teikto:" Liekuli, izvelc papriekš baļķi no savas acs un tad lūko izvilkt skabargu no sava brāļa acs!”
Pirms cīnieties ar večiņām, publicējiet nesakoptās teritorijas īpašnieka vārdu un pulgojiet viņu. Varbūt viņš ir pat priecīgs, ka večiņas nesakoptajā teritorijā zāli nobradā?

Baznīca atļauj

Baznīcai pieder zeme Zvirgzdukalna atlikušajā daļā, kuru nav atpirkuši Maximas īpašnieki. Pāri tai no ezeriņa stūra lidz veikalam arī zālienā ir iestaigāta taciņa. Rādās, ka baznīcai nav iebildumu, kad kāds par Dieva zemīti brīvi staigā, kur prāts un dvēsele sauc. Varbūt tā pat ir vispareizākā izvēle, jo neviens jau nevar ne tā Kunga ceļus zināt zināt ne arī to, kādēļ daži cilvēki izvēlas tieši tādus, vistaisnākos ceļus staigāt. Arī Bībelē teikts, ka godīgie cilvēki allaž meklē taisnākos ceļus, bet līku ceļu gājējiem nav labi nodomi.

Absurda teātris

Pa zālāju bradātājiem nekādu vecuma ierobežojumu - tur brašā ierindā iet, brien no sīka līdz vecam. Starp citu, kas tas tāds - skaraments?

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Ko jūs vēlētu valstij nākamajos 100 gados?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 
 
 

Partneri