23. Marts, 2019
Vārda dienu svin: Mirdza, Žanete, Žanna

Dzīvokli kontrolē attālināti

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Vidzemes izgudrojumu un inovāciju festivāls «Minox» 2. jūnijā Cēsīs notika pirmo reizi un pulcēja 35 dalībniekus ar 15 izgudrojumiem dažādās nozarēs — rūpnieciskajā pilsētvidē, būvniecībā, materiāla dizainā, informācijas un komunikācijas tehnoloģijās, mehatronikā, metāla pārstrādē, lauksaimniecībā, ceļu būvē un mežu apsaimniekošanā.

Dzīvokli kontrolē attālināti

Vidzemes Augstskolas (ViA) studenti Dāvis Ābols un Lauris Taube saņēma atzinības, 3. vietu ieguva Valmieras Tehnikuma projekts Spieķis ar sensoru cilvēkiem ar redzes traucējumiem, kuru pārstāvēja Georgs Krops, savukārt 1. vietu — ViA students Deniss Golubevs ar projektu Telpas centralizētā kontroles sistēma, kura priekšrocība ir iespēja attālināti pārvaldīt telpas sadzīves ierīces, apgaismojumu, temperatūru un veikt mērījumus no citiem sensoriem.

DENISAM GOLUBEVAM ideja radās slinkuma dēļ, mācoties 1. kursā un dzīvojot kopmītnēs. «Paši pirmsākumi ar mikrokontrolieriem sākās tādējādi, ka izveidoju attālināti vadāmu elektrības apgaismojumu — ar pulti es varēju ieslēgt un izslēgt gaismiņu. Tas bija mans pirmais projekts, ko izveidoju kopmītnēs. Klāt pievienoju serverīti un telefonu, lai es varētu to visu lietot attālināti,» stāsta ViA students. Jaunietis tikai turpinājis darbu pie paša radītās sistēmas un izstrādājis par to gada projektu augstskolā. Denisa darbs guvis labu novērtējumu, tāpēc ticis prezentēts arī ViA Studentu zinātniski pētniecisko darbu konferencē.

Šo gadu laikā, kopš Deniss ir atklājis savu aizraušanos ar mikrokontrolieriem, viņš realizējis arī vairākus risinājumus dažādiem uzņēmumiem. «Ir bijis reāls projekts Smiltenē, kur uzņēmums palūdza automatizēt apkures sistēmu ar granulām, lai telpās varētu mainīt temperatūru attālināti un tā tiktu uzturēta vienmērīga,» atceras Deniss. Viņš atzīst, ka tirgū ir pieejami līdzīgi risinājumi, tomēr katram ir sava «odziņa».

UZVARA ROKĀ. ViA students Deniss Golubevs festivālā «Minox» ieguva 1.vietu ar projektu Telpas centralizētā kontroles sistēma jeb viņš ir radījis sliņķu variantu, lai iekārtas un apgaismojumu mājoklī varētu vadīt attālināti ar viedierīču palīdzību. Publicitātes foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
13. Jūnijs, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 

Partneri