20. Augusts, 2019
Vārda dienu svin: Bernhards, Boriss

Dzīvnieku labturības rezultāts nonāk uz mūsu galda

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Patērētāju pārtikas drošība, dzīvnieku labturība, biodrošība un maksimāla antibiotiku ierobežošana veterinārijā, mīļdzīvnieku turēšanas noteikumu ievērošana – tie ir tikai svarīgākie uzdevumi, kas ik dienu ir Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) inspektoru redzeslokā. Par paveikto mūsu reģionā stāsta PVD Ziemeļvidzemes pārvaldes vadītājs, valsts vecākais veterinārais inspektors MĀRCIS ULMANIS.

Dzīvnieku labturības rezultāts nonāk uz mūsu galda

Vai jūsu vadītajai pārvaldei pietiek darbaspēka un finansiālo resursu, lai pilnībā pārraudzītu jūsu ziņā nodoto spēles laukumu?

Mūsu darba sfēra ir specifiska, tādēļ pārvaldes speciālistiem ir jābūt ar atbilstošu izglītību un savu nozaru profesionāļiem. Pašlaik mūsu rīcībā esošais darbaspēks, materiāli tehniskais nodrošinājums un arī finansiālie resursi ir pietiekami, lai mēs savu darbu paveiktu operatīvi un atbildīgi.

Pašlaik laukos nākas dzirdēt, ka bīstamā infekcija – Āfrikas cūku mēris (ĀCM) – attālinoties no Latvijas. Vai ir pamats šādam uzskatam?

Maldīgas ir mednieku runas, ka mūsu reģiona mežos, lūk, mirušo cūku vairs neesot, tādēļ atkal esot laiks mežacūku skaita palielinājumam. Var piekrist, ka ĀCM mūsu pusē tik tiešām pašlaik nav akūtā stadijā, bet ne mirkli nevar aizmirst un jārēķinās, ka tā tomēr ir slimība. Tā savu uzvaras gājienu tagad turpina jau vai pa pusi Eiropas, virzoties no Beļģijas uz Francijas un Vācijas pusi. Ar ĀCM nopietni ir skarta Polija, Bulgārija un arī Rumānija. Mums Latvijā vēl pērn bija nepilni desmit gadījumi, kad ĀCM konstatēja mājas cūkām, bet Rumānijā mājas cūkām šis fakts apstiprināts gandrīz 1000 reizes, plus vēl jāpieskaita arī lielie apjomi ar inficētām mežacūkām, tādēļ droši var teikt, ka Rumānijā pašlaik šī slimība ir nekontrolējama.

Gaidām pavasari, tādēļ nedrīkstam aizmirst arī par putnu gripu, kas attīstās viļņveidīgi, jo tās vīrusi var būt agresīvāki vai mazāk agresīvi. Pirms diviem gadiem arī mums bija pamats satraukumam. Tiesa, togad putnu gripa līdz Latvijai nenonāca, toties paveicām lielu profilaktisko darbu, lai šo slimību neievazātu.

Uzsveru: biodrošība lielās un mazās lauku saimniecībās un uzņēmumos bija, ir un būs mūsu darba kārtībā.

MĀRCIS ULMANIS: «No pieredzes saku, ka vislabākais inspektors ir pats pārtikas patērētājs. Jo zinošāks un prasīgāks tas būs pret jebkuru pārtikas apritē iesaistīto, jo arī kopumā pārtika būs drošāka.» Ārijas Romanovskas foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
16. Janvāris, 2019

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 

Partneri