22. Februāris, 2019
Vārda dienu svin: Rigonda, Adrians, Ārija

Dzīves atšķirības Latvijā un Nīderlandē

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Marlies van Dalfsen studēt Valmierā ieradusies no Nīderlandes, izmantojot Erasmus+ apmaiņas programmas piedāvātās iespējas. Meitene vienu semestri apgūst tūrismu Vidzemes Augstskolā. Viņa Latvijā pavada neilgu laiku — no februāra sākuma līdz maija beigām — un jau pavisam drīz atgriezīsies savās mājās.

Dzīves atšķirības Latvijā un Nīderlandē

Latviju viņa par pagaidu mājvietu izvēlējusies tāpēc, ka tā neatrodas tik tuvu, lai varētu aizbraukt īsās brīvdienās. Savukārt studijas Valmierā tāpēc, ka pilsēta ir mierīga un klusa, bet aptver visu vajadzīgo un nav tālu no galvaspilsētas. Apmaiņas programmā devusies, lai vairāk iepazītu citu valstu kultūru un dabu. Tomēr pirmās dienas piedzīvots kultūršoks, jo viss bijis svešs — cilvēki, ēkas, un biedējoša bijusi doma, ka nevienu nepazīsti.

Kā galveno atšķirību Marlies uzsver, ka Nīderlandē ir daudz cilvēku, tāpēc visur ir mājas, bet pie mums ir plašumi un meži. Viņai par brīnumu dažkārt kilometriem tālu nav redzamas mājas. Jauniete gan atzīst, ka nav sanācis daudz apskatīt mūsu laukus, tomēr ieplānots doties uz Latgali nedēļas nogalē jau pavisam drīz. Viņa ir paviesojusies tuvējās vietās, piemēram, Valmiermuižas alus virtuvē, Brenguļos un Rīgā. «Man ļoti patīk daba šeit, jo Nīderlandē tādas nav. Dzīve Latvijā neizskatās tik saspringta un ir lēnāka, nav cilvēku pūļu, un visi liekas mierīgāki un laimīgāki. Neviens nesteidzas tik ļoti kā manā zemē,» stāsta Erasmus+ studente par dzīves ritmu Valmierā.

MARLIES VAN DALFSEN, Erasmus+ apmaiņas studente, atrodas Nīderlandes labi zināmajā izklaides parkā Efteling. Foto no personiskā arhīva

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
9. Maijs, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Kā vērtējat jauno valdību, premjera K.Kariņa vadībā?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
 
 
 

Partneri