24. Jūnijs, 2019
Vārda dienu svin: Jānis

Dzīvē un mūzikā — pozitīvi, pārliecināti

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Daudz saviļņojošu brīžu bija mūsu Dziesmu svētku Goda diriģenta, Kocēnu pamatskolas skolotāja un pārziņa (1941. — 1943. gadā) un ilggadēja labvēļa Roberta Zuikas 100. dzimšanas dienas sarīkojumā Kocēnu kultūras namā.

Dzīvē un mūzikā — pozitīvi, pārliecināti

Attēlā:

MŪZIKĀ. Kocēnu pamatskolas un Valmieras Valsts ģimnāzijas absolventes Tince Strazdiņa (no kreisās) un Ance Purmale Roberta Zuikas 100. dzimšanas dienā muzicēja jubilāram, saviem skolotājiem, skolas biedriem, kocēniešiem.

Jāņa Līgata foto

Šis īpašais notikums bija sapulcinājis ne tikai lielus un mazus kordziedāšanas entuziastus, skolotājus un skolēnus, Roberta Zuikas iedibinātās Apsīšu Jēkaba balvas stipendiātus, pagasta cilvēkus, bet dāvāja arī neparastas satikšanās, jo ne visur var lepoties ar pamatskolas absolventi, Latvijas Nacionālās operas solisti.

Robertam Zuikam muzikālu sveicienu sūtīja arī kocēniete, jaunā dziedātāja Ance Purmale. Sarunā pēc sarīkojuma Ance vispirms uzsvēra, ka tik mīļi ir bijis dzirdēt telefonā skolotāju balsis ar aicinājumu dziedāt Kocēnos un svinībās satikt bijušos pedagogus, jo darba un ikdienas steigas dēļ nudien nesanākot iegriezties bijušajā skolā, par kuru saglabājušās vislabākās atmiņas.

Ance un viņas māsa Tince, Rīgas Medicīnas akadēmijas studente, ir Apsīšu Jēkaba balvas ieguvējas. (Šo balvu jaunieši iegūst, absolvējot 9. klasi ar ļoti labām sekmēm un sabiedrisko aktivitāti.)

Ance mūzikā ir kopš skolas gadiem. Mācījusies Valmieras Valsts ģimnāzijas matemātikas novirziena klasē, mūzikas skolā apguvusi klavierspēli un skolotājas Gaidas Ungures vokālajā studijā spēlējusi pavadījumus jaunajiem dziedātājiem. Tolaik nekādu domu par profesionālas dziedātājas karjeru neesot bijis, drīzāk jau kā eksaktās klases absolventei pienāktos studēt ekonomiku, banku zinības.

— Līdz skolotāja Ungure kādā stundā ieteicās: varbūt pamēģinām!  Tā ka viņa ir vainīga, ka pēc vidusskolas daudziem par pārsteigumu iestājos Latvijas Mūzikas akadēmijas vokālistos. Kā bakalaura, tā maģistra programmā mācījos profesores Lilijas Greidānes klasē. Viņas atbalstu un palīdzību jūtu joprojām, — Ance ir pārliecināta, ka dzīvē viss notiek, kā kāds augstāks spēks to sakārto.

Tince joprojām mīl mūziku, taču izvēlējusies citu ceļu. — Arī tajā bez mūzikas neiztieku. Pabeidzu Valmieras Valsts ģimnāzijā dabas zinību klasi, un bija vēlēšanās studēt kaut no medicīnas, nepazaudējot arī mūziku. Tā arī sanāca — iestājos Rīgas Stradiņa universitātē, lai mācītos par klīnisko logopēdu. Šogad absolvēšu Rehabilitācijas fakultāti, būšu profesionāla audiologopēde.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
23. Janvāris, 2013

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 

Partneri