24. Maijs, 2018
Vārda dienu svin: Marlēna, Ilvija, Ziedone

Dzīve pēc augstskolas. Kur viņi ir tagad?

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Pēdējo gadu tendences Latvijā parāda, ka vien puse no vidusskolas absolventiem izvēlas studēt tālāk kādā no augstākās izglītības iestādēm, tomēr studētgribētāju skaits šogad nebūt neatpaliek no aizvadītā gada. Taču svarīgāk ir tas, kas ar šiem jaunajiem studentiem notiek, kad augstskola absolvēta. Vidzemes Augstskolā (ViA) aptuveni 82% no visiem absolventiem strādā pēc absolvēšanas. Un kā ir ar 2017. gada absolventiem?

Dzīve pēc augstskolas. Kur viņi ir tagad?

Šī gada tendence rāda, un šeit tiks aplūkoti tikai bakalaura un koledžas studiju programmu absolventi, ka daļa absolventu izvēlas doties Erasmus+ praksē, citi turpina studijas maģistrantūrā Vidzemes Augstskolā vai kādā citā Latvijas augstskolā, daļa izvēlējušies atpūsties, taču lielākā daļa tik tiešām strādā un vairākums sev interesējošā nozarē, kur pamatzināšanas un prasmes tika iegūtas, studējot Vidzemes Augstskolā.

Studiju programmas «Pārvaldība un inovācija» absolvente Sintija Kristīne Brence ir viena no programmas «Iespējamā misija» dalībniecēm un jau septembrī sāks strādāt Rīgas Teikas vidusskolā par sociālo zinību skolotāju.

«ViA sniedza man plašāku skatījumu uz dzīvi, analītiskās spējas spriest par notiekošo, kā arī deva iespēju pētīt izglītību Latvijā, rakstot gada projektus un bakalaura darbu, šīs zināšanas man noteikti noderēs.»

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
8. Augusts, 2017

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

viedoklis

vien puse no vidusskolas absolventiem izvēlas studēt tālāk kādā no augstākās izglītības iestādēm
---
Patīkami dzirdēt, ka pārējie jaunieši saista savu dzīvi ar reālu darbu.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Kurš jūsuprāt ir šī gada gaidītākais notikums?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 

Partneri