20. Jūnijs, 2018
Vārda dienu svin: Rasa, Rasma, Maira

Dženiferas Ģērmanes uzvaras

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Latvijas vadošā jauniešu kalnu slēpotāja valmieriete Dženifera Ģērmane teicami startējusi Itālijas ziemeļu ciematā Folgaria notikušajās FIS jauniešu kausa kalnu slēpošanas sacensībās, kas tiek dēvētas par neoficiālo pasaules čempionātu jauniešiem. Pasaules junioru čempionāta medaļnieces un pasaules kausā sešniekā tikušās kalnu slēpotājas Ullas Ģērmanes (kādreizējās Lodziņas) meita Dženifera vairāk nekā piecdesmit dalībnieču konkurencē izcīnīja pārliecinošu uzvaru gan slalomā, gan arī milzu slalomā U14 grupā, informē Latvijas Slēpošanas federācijas preses sekretārs Ivars Bācis.

Dženiferas Ģērmanes uzvaras

Pēc uzvarām Latvijas Slēpošanas federācijas rīkotajā Baltijas kausa pirmajā posmā Lietuvas slēgtajā hallē Snow arena Dženifera Ģērmane kopā ar savu ģimeni kā parasti devās uz Austriju, kur viņa trenējas un arī piedalās sacensībās. Šajā gadā Dženifera jau bija uzvarējusi vairākas reizes Austrijas kausa sacensībās jauniešiem U14 grupā. Līdz ar to bija pamatotas cerības, ka Latvijas labākā jauniešu kalnu slēpotāja varēs atkal ļoti labi startēt arī FIS jauniešu kausā, kas tika aizvadīts Alpu ciematā Folgaria netālu no Trento, jo mūsu talantīgā jaunā kalnu slēpotāja bija nepārspēta arī pagājušajā gadā Topolino sacensībās. Šajās jauniešu sacensībās savulaik ir uzvarējuši vai ieguvuši godalgotas vietas vairāki pasaules vadošie kalnu slēpotāji.

Pirmajā sacensību dienā jaunieši sacentās milzu slalomā, veicot vienu braucienu. Meitenēm U14 grupā uz starta izgāja 54 kalnu slēpotājas no vairāk nekā 20 valstīm. Dženifera Ģērmane startēja ar 5. numuru un 37 vārtu trasi veica 54,70 sekundēs, izvirzoties vadībā un tobrīd otrajā vietā esošo holandieti apsteidzot par vairāk nekā trim sekundēm. Turpinājumā nevienai no konkurentēm ne tikai neizdevās pārspēt latvietes rezultātu, bet arī pietuvoties tuvāk par divām sekundēm. Otro ātrāko laiku uzrādīja slovākiete Rebeka Jancova, kas Ģērmanei piekāpās par 2,09 sekundēm, bet vēl četras sekundes desmitdaļas lēnāka bija trijnieku noslēdzošā slovēniete Nina Drobniča, bet aiz pjedestāla palika vāciete un francūziete.

Nākamajā dienā slalomā jau pirmajā braucienā Dženifera izvirzījās vadībā ar gandrīz divu sekunžu pārsvaru, piesakot ļoti nopietnas pretenzijas uz vēl vienu uzvaru. Otrajā braucienā Ģērmane vēlreiz bija lieliska 52 vārtu trasē, uzrādot laiku 42,57 sekundes un apsteidzot tuvāko konkurenti par divām sekundēm, kas divu braucienu summā deva 4,05 sekunžu pārsvaru pār otro vietu ieguvušo horvātieti Zrinku Ljutiču. Līdz ar to valmieriete svinēja pārliecinošu uzvaru otro dienu pēc kārtas. Trijnieku noslēgusī somiete Rosa Pohjolainena zaudēja gandrīz sešas sekundes.

PĒC UZVARĀM Itālijā Dženifera kopbildē ar vecākiem Ullu un Ediju. Foto no personiskā arhīva

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
17. Marts, 2017

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Kurš jūsuprāt ir šī gada gaidītākais notikums?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 

Partneri