20. Jūnijs, 2019
Vārda dienu svin: Rasa, Rasma, Maira

Dzeja «iziet» Valmieras ielās

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Jau trešo gadu Valmieras Valsts ģimnāzijas (VVĢ) skolēni devās ārpus ierastajām klases telpām un Dzejas dienu laikā radīja mākslu uz trotuāriem, rakstot pašu izvēlētu dzeju uz tiem. Tāpat dažādos pilsētas autobusos viņi deklamēja autoru darbus, iepriecinot valmieriešus un bagātinot to ikdienas gaitas ar mākslu. Pasākuma mērķis ir pievērst gan skolēnu, gan arī apkārtējo uzmanību dzejai.

Dzeja «iziet» Valmieras ielās

Daudzviet pilsētā bija pamanāmas skolēnu grupas, kas uz trotuāriem ar dažādas krāsas krītiem īstenoja savas ieceres — pie TC «Valleta», pilsdrupām, veikala-salona «Kameja», Jāņa Daliņa stadiona, Valmieras dzelzceļa stacijas, kinoteātra «Gaisma», Vecpuišu parkā, pie Valmieras Kultūras centra, bāra «Tinte», Vidzemes Augstskolas, Valmieras pilsētas pašvaldības, jaunajiem daudzdzīvokļu īres namiem, uz Valmieras tilta.

Jaunieši atklāj, ka par dzeju skolā runā labprāt, jo bez tās nebūtu dziesmas. «Dzejā vienkāršāk ir pateikt emocijas un tās ir vieglāk saprotamas,» atklāj Liene. Savukārt Samanta, kas labprāt ikdienā lasa dažādu autoru darbus, teic, ka dzejolis pauž izjūtas. Darbi ļauj ieiet dzejnieka pasaulē. «Viegli iztēloties to bildi, kas tur ir domāta,» skaidro Samanta, kurai vislabāk patīk Aspazijas darbi. Tāpat dzejas lasījumus varēja baudīt Valmieras pilsētas autobusos.

Ideja bagātināt skolēnu ikdienu ar dzeju nebeidzas ar šo pasākumu, jo jau 19. septembrī Valmieras Valsts ģimnāzijā no plkst. 15 līdz 17 notiks «Dzejas slams», kad skolēni demonstrēs dzejas performances un pašsacerētos tekstus, papildinot tos ar muzikālu un vizuālu noformējumu. Uzstāšanos vērtēs žūrija: dzejniece Daina Sirmā, dzejniece un tulkotāja Indra Brūvere un skolas direktors Artūrs Skrastiņš.

HAMLETA IZRĀDE bija dzejolis, ko meitenes – Liene (no kreisās), Linda, Laura, Renāte – no Valmieras Valsts ģimnāzijas 12.a klases bija izvēlējušās uzrakstīt pie Valmieras Drāmas teātra. Jāņa Līgata foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
13. Septembris, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 

Partneri