19. Jūnijs, 2019
Vārda dienu svin: Nils, Viktors

Drošības nedēļa Valmieras bērnudārzos

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Rūpējoties par Valmieras bērnu drošību, jau 5. reizi Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Valmieras iecirknis sadarbībā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu un Valsts robežsardzi visās Valmieras pirmsskolas izglītības iestādēs (PII) rīko drošības nedēļu, informē Valmieras pilsētas pašvaldības pārstāvis Didzis Stāvausis.

Foto: Valmieras pilsētas pašvaldība
Foto: Valmieras pilsētas pašvaldība

Drošības nedēļas laikā Kārtības policijas pārstāvji kopā ar Bebru Bruno bērniem stāstīja par to, cik svarīgi ir piesprādzēties, atrodoties automašīnā, kā pareizi šķērsot ielu un kā pareizi pārvietoties ar velosipēdu. Ugunsdzēsības pārstāve bērniem skaidroja, kādēļ nedrīkst aiztikt dažādas lietas, kāpt kokos un līst pussabrukušās celtnēs un kā uzvesties uz ūdens un tā tuvumā. Tāpat katra bērnudārza audzēkņi varēja apskatīt operatīvo dienestu transporta līdzekļus, ieskaitot Ceļu policijas motociklu, kā arī uzdot sev interesējošus jautājumus.

Taču vislielāko bērnu interesi piesaistīja Valsts robežsardzes pārstāvji, kuri ne tikai stāstīja par robežsargu darba pienākumiem, bet arī iepazīstināja bērnus ar trīs brašiem robežsargu palīgiem – bīglu šķirnes suņiem, kas, bērniem par prieku, izpildīja gan dažādus paklausības uzdevumus, piemēram, meklējot „narkotikas” vai pazudušas lietas, gan arī izpildīja vairākus trikus. Bērniem tika skaidrots, ka nevajag iet klāt svešiem suņiem, bet samīļot tos drīkst tikai tad, ja saimnieks ir devis atļauju un pats atrodas līdzās.

Tā kā 17.maijā tiek atzīmēta ugunsdzēsēju diena, bērni katrā pirmsskolas izglītības iestādē bija izgatavojuši vairākus zīmējumus, ko pasniedza Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāvei.

Šodien, 16.maijā, operatīvo dienestu pārstāvji viesojas Valmieras pilsētas pirmsskolas izglītības iestādēs „Buratino” un „Bitīte”, savukārt rīt, 17.maijā, tiks apmeklētas PII „Krācītes” un „Sprīdītis”.

Jāatzīmē, ka Valsts policija šogad atzīmē 95 gadu jubileju, tādēļ vairāki drošības tēmai veltīti pasākumi gaidāmi visa gada garumā dažādās Latvijas pilsētās.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 

Partneri