Divi dažādi zaudējumi

12.Decembris, 2017

Pagājušajā nedēļā Valmiera/ORDO piedzīvoja divus pamatīgus zaudējumus — pa vienam Baltijas un Latvijas čempionātos. Tiesa, tie bija divi dažādi sižeti — pirmajā 60 punktu starpība bija adekvāta spēles gaitai, bet sestdienas mīnus 28 Rīgā bija pavisam nepelnīts deficīts.

Valmiera/ORDOPieno Žvaigždes 54:114 (10:25, 16:28, 13:24, 15:37)

Triobet BBL čempionāta ieskaitē mūsējie Lietuvas – Latvijas – ASV interbrigādei ar latvieti Ausēju sastāvā zaudēja pelnīti un bez kādiem variantiem. Visu cieņu Pasvales komandai, kura pret acīmredzamu dueļa vājāko dalībnieku spēlēja ar teju maksimālu atdevi visas 40 minūtes, tik saliedētu un meistarīgu kolektīvu VOC basketbola laukumā sen nebija nācies redzēt!

Tā kā mājiniekiem visu spēli malā palika Jansons un otrajā puslaikā arī todien neveselais Elksnis, tad Kristapa Valtera rīcībā bija patiešām minimāli argumenti, pie tam abiem pieredzējušākajiem mājinieku vīriem Iļjinam un Kaufmanim šī nebija krītamā diena... Nedaudz komanda atdzīvojās vien otrajā puslaikā, te pozitīvi jāatzīmē rezervista Gersona aktīvā spēle abos laukuma galos. Daudz spēlēja Bērziņš, ierasti produktīvs bija Hāzners, centās Vīksne.

Punktus valmieriešiem guva: Hāzners 15 (ef. koef. +10), Bērziņš 11+4AB+2PB+5 kļūdas (+9), Vīksne 7 (+5), Gersons 6+3AB (+6), Iļjins 6+10AB+1BM+6 kļūdas (+2), Kaufmanis 5+5AB (+1), Miška 2+4AB+4 kļūdas (+1), Elksnis 2 (-3). Viesiem rezultatīvākie: Lekuns 21+10AB+5RP (+25), Fjodorovs 21+4PB (+23). Pārējā komandu statistika: divpunkti 41%:70%, trīspunkti 16%:48%, sodi 100%:83%, AB 32:43, RP 8:27, PB 4:18, BM 1:3, kļūdas 23:15, komandu ef. koef. summas 32:159!Tā nu ciemiņiem, B grupas līderiem, piektā uzvara 5 spēlēs, bet grupas pastarīšiem mājiniekiem — ceturtais zaudējums arī 5 mačos.

Visu cieņu mūsu komandai, kura pēc tik smaga kāviena sestdien bija labā noskaņojumā un ar lielu centību trīsarpus ceturtdaļas sparīgi cīnījās OlyBet LBL čempionāta mačā pret visās jomās uz papīra pārākajiem valsts čempioniem VEF Rīga. Atšķirībā no Pieno Žvaigždes motivētajiem vīriem Jāņa Gailīša trenētie rīdzinieki bija domājuši uzvaru no valmieriešiem paņemt baltiem cimdiem...

VEF RīgaValmiera/ORDO 93:65 (21:16, 19:17, 22:20, 31:12)

Viesu pamatsastāvs vinnēja mājinieku pamatsastāvu ar 55:47, savukārt rīdzinieku rezervisti sagrāva valmieriešu rezervistus ar 46:10... Tiesa, ciemiņu latvieši vinnēja Rīgas komandas latviešus, kuru vidū vismaz četri vīri ar Latvijas izlases pierakstu, ar 19 punktu pārsvaru — 65:46. Tas, ka vēl 34. minūtē pēc sestdienas mača nenoliedzami izcilākā spēlētāja Iļjina kārtējā precīzā metiena uz tablo palika vairs tikai 64:62 mājinieku labā, VEF Rīga komandai godu nedara, tikai, izmantojot viesu pagurumu aizsardzībā, ar 7 precīziem trejačiem, lielākoties abu leģionāru Havkinsa un Peresa izpildījumā, atlikušajā mača laikā mājiniekiem izdevās uz tablo uzrakstīt nepelnīti pārliecinošu uzvaru...

Valmieriešiem punktus guva: Iļjins 23+17AB+3BM+2PB+5 kļūdas (+33), Kaufmanis 11+5AB+3RP (+6), Miška 9 (+11), Elksnis 8+4AB+2PB+6 kļūdas (+4), Hāzners 8+4AB+3 kļūdas (+3), Vīksne 4 (+5), Jansons 2+4AB (+4). Vefiešiem rezultatīvākie: Havkinss 25+3AB+5RP+3PB (+29), Peress 21+4AB+8RP+5PB (+29). Pārējā komandu statistika: divpunkti 53%:51%, trīspunkti 47%:29%, sodi 50%:80%, AB 33:39, RP 19:9, PB 15:7, BM 3:3, kļūdas 10:26, komandu ef. koef. summas 113:61.

Mūsējiem tas bija devītais zaudējums 12 spēlēs, ar 25% uzvaru valmierieši kopā ar LU dala septīto un astoto pozīciju turnīra tabulā. Svētdien Valmiera/ORDO savā laukumā uzņems piektajā vietā esošos liepājniekus (4-6, 40% uzvaru). Par Valmieru!

IZTURĪGS LĪDERIS! Sestdien Rīgā valmieriešu centra spēlētājs Viktors Iļjins aizvadīja vienu no savām labākajām spēlēm ne tikai šosezon, pret Latvijas čempionu VEF Rīga spēcīgo sastāvu 38 laukumā pavadītajās minūtēs trāpot 9 no 14 divpunktu metieniem un visus 5 soda metienus. Vēl mūsu komandas garākajam vīram 17 izcīnītas (5+12) bumbas zem groziem un 3 bloķēti metieni, bet 5 Viktora pieļautās kļūdas norakstīsim uz meistarīgu pretinieku un noguruma rēķina... Foto no BK Valmiera arhīva