25. Aprīlis, 2019
Vārda dienu svin: Līksma, Bārbala

Divdesmit sesto gadu

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Jaunais 2018. gads, kā zināms, Latvijā atnāca ar vairākām nodokļu izmaiņām. Tās diemžēl skāra arī degvielas cenas. Valdība noteica paaugstinātu akcīzes likmi degvielai. Pašos Latvijas ziemeļos, netālu no Rūjienas Ķoņu pagastā, jau divdesmit sesto sezonu klientu labā strādā LKS «Akrona» degvielas uzpildes stacija. «Liesmas» viesis — LKS «Akrona» valdes priekšsēdētājs GUNDARS BERGS ne tikai par degvielu un braucamajiem, bet arī par uzticību Valmieras maratoniem un treniņiem peldbaseinā.

Divdesmit sesto gadu

Kā ir būt biznesā pierobežā?

Mūsu degvielas uzpildes stacija tiešām atrodas Latvijas ziemeļu tālākajā vietā. Šeit gan neesam vieni, nākas konkurēt ar vēl divām degvielas tirdzniecības firmām. Vadot biznesu, arvien jārēķinās, ka Rūjienas un Naukšēnu novados iedzīvotāju skaits arvien samazinās, arī šā reģiona uzņēmumu skaits nemainās, tādēļ jācīnās par katru klientu. Degvielas piegādes konkursos dažkārt nākas saskarties ar konkurentu ekonomiski nepamatoti zemiem piedāvājumiem. Mēģinām izdzīvot arī šādos apstākļos. Un darām to diezgan stabili. Pagājušā gada 10. novembrī firmai bija 25. dzimšanas diena. Pēdējos gados ievēroju, ka sadarbības līgumus, ko savulaik ar mums noslēdza tēvi, tagad nāk pārslēgt viņu dēli. Notiek paaudžu maiņa. Gandarī, ka arī jaunajiem mūsu piedāvājuma politika simpatizē.

Ar ko vēl nodarbojas LKS «Akrona»?

Vēl vēsturiski esam bijuši saistīti ar sašķidrinātās gāzes tirdzniecību. Tirgojam visa veida sašķidrinātās gāzes balonus iedzīvotājiem. Jaunos 27 l balonus ir ērti pārvietot, un tie aizņem uz pusi mazāk vietas nekā vecie. Tos var ērti ievietot virtuves iekārtu skapīšos un vieglāk pārvadāt. Varu nomierināt klientus, ka arī 2018. gadā joprojām mainīsim arī vecos sarkanos balonus. Jaunums mums ir baloni ar 100% propānu. Tie sadeg ar tīrāku liesmu un nevainojami darbojas arī lielā salā. Jau trīs gadus tirgojam auto gāzi automašīnām. Alternatīvu meklējošiem autovadītājiem tā ļauj ietaupīt naudu. Jūtu, ka interese par to ir stabila.

Kas ar degvielu notiek pasaulē?

2016. un 2017. gadā novērojām ļoti zemas cenas naftai un attiecīgi arī degvielai. Pasaules tirgos bija naftas pārprodukcija un OPEC valstīm neizdevās vienoties par naftas ražošanas samazināšanu. Bet 2017. gada rudenī Saūda Arābija mainīja viedokli un nolēma samazināt ieguvi. OPEC valstīm pievienojās valstis, kuras neietilpa kartelī, lielākā — Krievija.

GUNDARS BERGS: «Brīvdienās vajadzētu satikties ar tuviem, mīļiem cilvēkiem, bērniem, mazbērniem, vecākiem. Tas vispirms. Izmantot laiku hobijam. Ja vēl paliek laiks, tad pievērsties fiziskām aktivitātēm, kuras patīk. Par automašīnām gan nedomājam līdz pirmdienai. Starp citu, ziema nav beigusies, brauciet uzmanīgi!» Ārijas Romanovskas foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
2. Februāris, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 

Partneri