16. Jūlijs, 2019
Vārda dienu svin: Hermīne, Estere

Ditas Lūses personālizstāde Mirkļa kods

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Galerijā Laipa, Stacijas ielā 37, Valmierā, 19. maijā pl. 18, starptautiskās Muzeju nakts ietvaros, atklās gleznotājas Ditas Lūses personālizstādi Mirkļa kods. Izstāde būs apskatāma līdz 29. jūnijam.

Ditas Lūses personālizstāde Mirkļa kods

Mirkļa kods ir stāsts par gaismu un ēnu, par telpu un laiku, par dabas formu slepeno krāšņumu, par fragmentu un formas pilnību.

«Mirkļa starojumā radītais kadrs, kurš ļauj apskatīt to, kas citādi ir neredzams, — tā ir iespēja ielūkoties noslēpumā, atklāt paslēpto. Cilvēku un zirgu kaulu plastiskās līnijas iezīmējas dzestrajā rentgena staru radītajā gaismas spēlē, un gleznojot ir būtiski, ka tie ir dzīvu radību kauli. Rentgena uzņēmumu var reizē uztvert kā intīmu — jo ar šiem stariem cilvēkā var ieskatīties daudz dziļāk, nekā ierasts, — gan arī kā bezpersonisku, jo īsajā gaismas mirklī ķermenis zaudē individualitāti un kļūst par ornamentu. Savā ziņā rentgens lieliski atspoguļo mūsu katra vienreizīgumu un reizē maznozīmīgumu laika priekšā,» stāsta māksliniece.

Rentgena īsais gaismas uzplaiksnījums ir pretstatā ilgmūžīgajai gaismai, kura gadu simtiem apspīd senās sienas, grīdas, telpas. Laika klātbūtnei ir būtiska nozīme, tāpat kā mūros uzkrātajam atmiņu slānim. Tomēr katrs atsevišķs gaismas stars, katra ēna vai atspīdums pastāv tikai mirkli. Un arī klātbijušajam tie atmiņā paliek tikai kā mirklīgas ainas, kas negaidītā brīdī uzaust no atmiņu dzīlēm.

Gleznotājai Ditai Lūsei ir bijušas personālizstādes ne tikai Latvijā, bet arī Luci e Ombre, galerijā Immagini Spazio Arte, Kremonā, Itālijā, The moment of Light galerijā Artifact Ņujorkā, ASV, un personālizstāde Art Revolution Tapei 2016 ietvaros pēc kuratoru komitejas uzaicinājuma Taipejā, Taivānā.

Dita Lūse piedalījusies starptautiskajā mākslas biennālē Pekinā, Ķīnā. Ieguvusi balvu starptautiskā konkursā Indijā, Kalkutā — Avishkar awards 2012, savukārt 2017. gadā ieguva Finālista balvu 2. Starptautiskajā mākslas konkursā Art Olympia 2017, Tokijā, Japānā.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
18. Maijs, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 

Partneri