21. Augusts, 2019
Vārda dienu svin: Linda, Janīna

Digitālais forums «Datos balstīta nācija»

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Aizvadītajā nedēļā Cēsīs, Vidzemes koncertzālē, norisinājās pirmais Latvijas digitālais forums «Datos balstīta nācija», ko organizēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM).

Digitālais forums «Datos balstīta nācija»

ĀRVALSTU PIEREDZE. Microsoft juridiskais direktors Baltijā, Slovēnijā un Serbijā Džeks Pineda Deils (Jack Pineda Dale) digitālajā forumā dalījās par tematu «Mākslīgais intelekts un lielie dati valsts pārvaldē un biznesā: tiesiskie un drošības aspekti». E. Kristiņas foto

Foruma mērķis ir radīt platformu augstākā līmeņa domapmaiņai par Latvijas digitālo nākotni, lai kopīgi veidotu valsts attīstības stratēģiju, kas balstīta idejā par Latviju kā viedo tehnoloģiju līderi pasaulē.

Nacionālais forums vienkopus pulcēja augsta līmeņa Latvijas valsts pārvaldes un privātā sektora ekspertus, vizionārus un akadēmiskās vides ekspertus gan no Latvijas, gan ārvalstīm. Foruma atklāšanā piedalījās Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards un foruma namatēvs – Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs. Forums bija veidots trīs sesijās: «E-pārvalde un tiesiskums», «E-bizness un drošība» un «E-sabiedrība un izglītība».

Klātesošos uzrunāja Valsts prezidents Raimonds Vējonis: «Esmu pārliecināts, ka nākamais Latvijas gads būs digitāls, ar šo vārdu saprotot visas plašās pārmaiņas, ko nes digitālā infra­struktūra, mobilitāte, automatizācija un arī, protams, mākslīgais intelekts. Mūsu šodienas uzdevums ir izveidot ceļa karti Latvijas valdībai un pašvaldībām nākamajā digitālajā gadsimtā. Atrast veidus, kā vislabāk izmantot jaunas iespējas un pārvarēt vēl nepazīstamus izaicinājumus.» Prezidents uzsvēra, ka mūsu valsts jau šobrīd ieņem nozīmīgu vietu pasaulē ar interneta ātrumu un mobilo datu patēriņu, kā arī ir viena no pirmajām pasaulē, kas strādā pie 5G tehnoloģijas ieviešanas.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
31. Oktobris, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 

Partneri