20. Augusts, 2019
Vārda dienu svin: Bernhards, Boriss

Dievs. Izglītība. Tauta

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Valmierā divas dienas notika Latvijas valsts simtgadei veltīta konference par latviešu garīgās atmodas pirmsākumiem – Brāļu draudzēm un izglītības šūpuli Vidzemē no 17. gadsimta līdz 21. gadsimtam. Konferences moto: Dievs. Izglītība. Tauta.

Dievs. Izglītība. Tauta

Konferences dalībniekus viesmīlīgi sagaidīja Valmieras integrētās bibliotēkas vadītāja Daiga Rokpelne. Uz muzikālo ievadu aicināja Inese Andersone, bet uzrunu teica skolas «Universum» direktors Andis Apsītis, uzsverot domu, ka tauta iznīkst, ja nezina vēsturi. Tieši Inesei Andersonei un Andim Apsītim, diskutējot par vēstures izpratni garīgajā dzīvē, kur viss vairāk vai mazāk kopā saistās ar Brāļu draudzēm Valmierā un tās apkārtnē, jau pasen radās ideja par šādas konferences nepieciešamību. Nu tā ir realitāte!

* Valmieras muzeja vēstures nodaļas vadītāja INGRĪDA ZĪRIŅA konferences dalībniekus iepazīstināja ar Daudžu saiešanas namu, kas darbojies no 1792. gada un atradies Vecbrenguļos, kur dzīvoja Dauvartu dzimta. 1973. gadā saiešanas namam aizritēja 200 gadi, un tas diemžēl bijis avārijas stāvoklī. Stāstījums apliecināja, ka Brāļu draudžu sākums Latvijā neapšaubāmi saistīts ar Valmieru.

* LVU profesore AĪDA KRŪZE runāja par pedagoģijas vēsturi un J.A. Komenska pedagoģiskajām atziņām. Komenskis uzskatījis, ka pedagoģijai ir jākļūst par zinātni, kas nodrošina cilvēkiem ilgu un laimīgu mūžu. Jans Amoss Komenskis ( 1592.-1670.) uzsvēris, ka izglītība ir nepieciešama visai tautai, ka izglītības pamatprincipi ir: izglītība, tikumība, dievbijība. Pamatā tā ir tiekšanās uz Dievu kā visu lietu avotu, ka dievišķā gaisma jānovada līdz katram cilvēkam.

SARUNA. Viena no konferences idejas autorēm Inese Andersone ( no labās) un viena no lektorēm Vera Volgemute-Rozīte.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
15. Augusts, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 

Partneri