18. Septembris, 2019
Vārda dienu svin: Liesma, Elita, Alita

Dieva miers ar mums

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Baznīcu nakts Latvijā notiek kopš 2014. gada. Ideja par to atceļojusi no Austrijas. Latvijā to organizē starpkonfesionāla domubiedru grupa – nodibinājums «Baznīcu nakts». Šogad Baznīcu nakts vienojošā tēma bija Draudzība. Baznīcu naktī pavisam piedalījās ap 200 Latvijas Dievnamu. Šoreiz dalībnieku vidū bija arī Dublina, bet visvairāk Dievnamu durvis vēra tieši Vidzemē.

Dieva miers ar mums

Kultūras notikums aicināja cilvēkus 7. jūnijā viesmīlīgā atmosfērā apskatīt Dievnamus, iepazīstot to mākslas un arhitektūras mantojumu, klausīties baznīcai atbilstošu mūziku un pārdomās pakavēties pie mācītāju Dieva vārda lasījumiem.

Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcā kuplā skaitā sanākušos uzrunāja mācītājs Modris Īvāns: «Cik mīlīgas ir Tavas māju vietas, ak, Kungs!» (Ps.84:2). Mācītājs turpināja: «Pasaulē ir daudz labu vietu, bet vislabākā – Tā Kunga nams, kur vislabāk raisās lūgšanas un Dievs katram kaut ko iedod!» To sakot, mācītājs aicināja pabūt mierā ar sevi, pabūt kopā ar Dievu!

Un tad – mirkli pirms saulrieta – krāšņi un svinīgi saposušies, baznīcu piepildīja Valmieras Mūzikas skolas jaunāko klašu kora dziedātāji, diriģente Marika Rolmane un koncertmeistare Līga Ivāne.

Kokļu ansambļa dalībnieki ar vadītāju Daci Priedi, atskaņojot Emīla Dārziņa «Melanholisko valsi», ne vienu vien klausītāju noveda līdz aizkustinājuma asarām.

KONCERTS. Valmieras Mūzikas skolas audzēkņi sevi parādīja pārliecinoši.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
11. Jūnijs, 2019

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 
 

Partneri