Desmitais zaudējums – pret tabulas kaimiņiem

18.Decembris, 2018

Diemžēl, bet Valmiera Glass/Vidzemes Augstskolas basketbolisti svētdienas mačā izbraukumā pret tabulas kaimiņiem no Latvijas Universitātes neizturēja psiholoģisko spriedzi, otrajā puslaikā pazaudēja labi uzsākto ritmu un piedzīvoja sāpīgu neveiksmi faktiski divu uzvaru likmes spēlē OlyBET Latvijas – Igaunijas čempionātā.

LU – VG/ViA 80:71 (23:25, 19:18, 22:11, 16:17)

Viesiem nelaimējās trāpīt uz rīdzinieku līdera Jaunzema piespiedu atpūtas (trauma) laiku. Vēl iepriekšējā mačā, pirmajā pēc garākas pauzes, viņš spēlēja ļoti rezervēti, bet svētdien laukumā bija vienkārši neapturams visos spēles elementos, uzrādot fantastisku lietderības koeficientu – plus 50! Kā te lai nepiemin pretējo svaru kausu, kurā pa visiem kopā mūsējiem svētdien vien plus 60 efektivitātes punkti un kurā diviem no viesu starta piecnieka – Engeram un Ermansonam – mačā pret LU attiecīgi pa 7 un 5 efektivitātes punktiem. Ar mīnusa zīmi un apaļu nulli komandas punktu guvumā...

To, ka valmieriešu sastāvā vismaz trīs par LU studentiem krietni vien pieredzējušāki vīri Elksnis, Kaufmanis un Ziediņš, laukumā varēja manīt vien epizodiski, tas arī lielā mērā izšķīra mača rezultātu. Pirmo puslaiku komandas nocīnījās līdzīgi, un 20 minūtes ar 2+3 punktiem pabeidza Elksnis, ļaujot mūsējiem atpūtā doties ar 1 punktu plusā – 43:42. Otro puslaiku sparīgāk iesāka mājinieki, un jau 23. minūtē Mežulis izvirzīja vadībā LU – 46:45. Viesu uzbrukums pajuka, pa to laiku rīdzinieki turpmākajās 3 minūtēs panāca jau 10 punktu pārsvaru – 55:45. Arī pēc 30 minūtēm uz tablo bija plus 10 LU labā – 64:54. Pazaudēto spēles pavedienu mūsējiem atrast vairs neizdevās, vien mača pēdējās minūtēs Elksnis un Kaufmanis mēģināja samazināt deficītu, tomēr galīgo rēķinu uz tablo fiksēja LU students Zunda ar 2/2 no soda līnijas – 80:71.

Punktus valmieriešiem guva: Elksnis 21+4AB+2PB+6 kļūdas (ef. koef. +13), Kaufmanis 17+4AB+3 kļūdas (+12), Dubults 11+7AB+1BM (+17), Grīnbergs 9+4AB+1BM (+9), Ziediņš 5+8AB+3RP+1BM (+10), Kohanovs 5 (+6), Liepiņš 3+3RP (+4). LU rezultatīvākie: Jaunzems 24+14AB+5RP+4PB+3 kļūdas (+50), Zunda 17+5AB+3RP+2PB (+21). Pārējā komandu statistika: divpunkti 54%:53%, trīspunkti 26%:22%, sodi 57%:52%, AB 47:33, RP 16:13, PB 9:5, BM 2:3, kļūdas 18:15, komandu ef. koef. summas 107:60...

LU studenti (4-7, uzvaras 36,4%) tagad no mūsējiem (3-10, 23,1%) aizbēguši nedaudz tālāk, un tagad Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola turnīra tabulā dala 12. un 13. vietu ar liepājniekiem, kuri Valmierā būs jau sestdien. Atkal gaidāma principiāla cīņa. Vēju pilsētas komandas bosam Štālbergam pagaidām gan nesokas ar vietējo basketbolistu atvēršanu, toties komandai ir iespaidīgs un rezultatīvs leģionāru sastāvs, kas dod nopietnu punktu pienesumu katrā spēlē. Paradoksāli, taču pagaidām mūsējie labāku sniegumu rāda tieši pret spēcīgākiem pretiniekiem, tāpēc – par uzvaru!