20. Septembris, 2019
Vārda dienu svin: Marianna, Ginters, Guntra

Deputāti sola uzklausīt protesta dalībniekus

Reģistrēties, lai varētu balsot
 
Deputāti sola uzklausīt protesta dalībniekus

2011.gada 10.novembrī plkst.13.00 pie Valmieras pilsētas pašvaldības ēkas pulcējās piketētāji. Sanākušie aktīvisti bija ieradušies atbalstīt biedrības "Sabiedrības Iniciatīvas centrs" (SIC) rīkoto piketu, kas pievērsa sabiedrības uzmanību Valmieras pašvaldības 2010.gada 14.oktobra lēmumam Nr.464, kas ar 2011.gada 14.oktobra administratīvās rajona tiesas spriedumu Nr.A-03653-11/44 lietā par koku nociršanas darbiem Jāņa Daliņa stadionā tika atzīts par prettiesisku (http://www.tiesas.lv/index.php?id=3642). Tika izcirsti vairāk nekā 400 koku Jāņa Daliņa stadionā Valmierā.

Deputāti sola uzklausīt protesta dalībniekus

Piketētāji ar plakātiem pauda attieksmi pret notikušo: "Pieprasām likumīgus lēmumus", "Vai Valmiera domā un rada?", "Boķi, vai ozols ir tas pats, kas bērzs?". Interesentiem bija iespēja iepazīties ar fotomateriāliem un dokumentiem par nocirstajiem kokiem. Piketētājiem interesē arī jautājums: Kur palika nocirstie koki?

Tiesībsargs ir norādījis, ka KNAB un Policija ir uzsākusi lietas pārbaudi un uzskata, ka pie šādiem apstākļiem, balstoties un savu kompetenci nesaskata nepieciešamību vērsties pie atbildīgajām institūcijām ar aicinājumu izmeklēt konkrēto gadījumu, jo izmeklēšana par iespējamām nelikumībām, jau tiek veikta.

Piketa mērķis bija ne tikai vēlreiz pievērst sabiedrības uzmanību notikušajam, bet arī nodrošināt, lai nākotnē Valmieras pašvaldībā tiktu pieņemti tiesiski, pamatoti un vislabākie iespējamie lēmumi sabiedrības interesēs.

Pašvaldība maldināja sabiedrību, sakot, ka koki tiek izcirsti, lai ierīkotu skrejceļus un rotaļlaukumus. Nekas nav izdarīts, un nav pat sniegta informāciju par konkrētiem projektiem stadionā un tiem paredzētu finansējumu ne 2010.gadā, ne 2011.gadā. Paliek neatbildēts jautājums, kas notiks ar vieglatlētiku Valmierā? Attīstības plānā nav atrunātas, un teritoriālplānā- konkretizētas vietas vieglatlētikas sporta tālākai attīstībai.

Biedrība „SABIEDRĪBAS INICIATĪVAS CENTRS” izsaka pateicību visiem, kas atbalstīja piketu gan sirdīs, gan personiski ierodoties uz pasākumu, un pauž gandarījumu, ka Valmieras pašvaldības domes deputāti ir gatavi š.g. 15. novembrī, plkst.10.00 tikties, lai sniegtu atbildes sabiedrībai. Piketa dalībnieki un visi interesenti tiek aicināti ierasties Valmieras pašvaldībā, lai izmantotu iespēju saņemt no pašvaldības pārstāvjiem informāciju.

Nu tas pikets tāds

Nu tas pikets tāds pasmieklīgs - izskatās ar pūlēm sapulcināti knapi ap 15 cilvēciņi. Nez kādēļ uzsvērts ka tikai tagad ar viņiem parunāsies? Cik zinu pašai biedrībai pirmajā plānā bija sabiedriskā rezonanse un politiskais kapitāls nevi sarunas. Es Boķa vietā šito angažēto publiku ignorētu.

SICisti, meklējiet rakstos!

Tā sabiedrības daļa, kura puslīdz regulāri lasa "Liesmu", gan jau zinās i par rotaļlaukumiem, i par visu citu Daliņjāņa stadionā. Takš viss kā ar āmur pa pier tur ir nodriķēts, vēl pavisam frešs. Ja "Liesmu" nelasa un klausās pa kaktiem baumas, tad bez "sabiedrības" (vakar visi varēja matīt, cik tā kupla) iniciatīvas pār Gaujas tiltu Wolmārā nu nekādiņ!!!

Varbūt biedrībai būtu jābeidz

Varbūt biedrībai būtu jābeidz muļķot cilvēkus un turpināt klāstīt par kokiem. Būtu godīgi, ja viņi atklāti pateiktu kādu politisko spēku pārstāv, un kāds ir viņu politehnoloģiskais redzējums.

Vai stadiona sakopšana?

Vai stadions, kas ir pašvaldības īpašums tika nodots likumīgi apsaimniekošanā privātai kapitālsabiedrībai, kā institūcijām skaidro dome? Vismaz attiecībā uz viesnīcas "Naktsmājas" iegādi? Vai tika tadīta iespēja publiski pieteikties visiem, kas varētu stadionu apsaimniekot par izdevīgāko cenu? Vai likums, kas nosaka valsts un pašvaldību mantas izšķērdēšanas aizliegumu, tika ievērots?
Vai "ilgstoša nesaimnieciskā rīcība" tika ieraudzīta tikai tagad, kad kāds ir ieraudzījis, kā pašvaldība darbojas pretrunā likumiem?
Vai pašvaldība spēj atšķirt SIA "TABESCO" no SIA "Tebesco", vai tā ir apzināta maldināšana?
Vai 2010.gada Lieldienās veiktā koku izciršana stadionā ir pamatojama ar to, ka apdraudēja sportistus (vai ir norādītā traumatisma koku dēļ fakti?) vai tomēr pēc koku izciršanas radusies attīstības vīzija (vai bija finansējums paredzēts tās realizācijai 2010., 2011.g.?), ko Boķa kungs rakstiski apliecinot ar parakstu, ir definējis, kā rotaļlaukuma izbūvi līdz 2010.gada vasaras sākumam un iesildīšanās laukuma izbūvi 2010.gadā saistībā ar stadiona sertifikāciju? 2011. gada rudenī tika iestādīts Neatkarības sils...
Ja šodien skaidri redzams, ka no būvlaukuma stadionā nav ne vēsts, kādēļ 2010. gada sākumā pirms koku izciršanas netika rīkots pakalpojuma iepirkums, bet gan būvlaukuma sagatavošanas? Vai lai apietu Publisko iepirkumu likumu, jo līgumcena buvēšanas gadījumā ir 12 tūkstoši, un nav jāpublicē ieprikums IUB?
Vai tiešām speciālisti, ko miniet, neredzēja stadiona parkā ozolus 30-50 cm diametrā, kuri ir norādīti stadiona topogrāfijā, un tagad ir pazuduši, jo nav minēti ne atskaitē Meža dienestam, ne aktā?
Vai ministrijas un administratīvās tiesas atzinums, ka bija jārīko sabiedriskā apspriešana nav kompetents atzinums?
Vai IUB atbilde, kurā minēts, ka pašvaldība nav ievērojusi Publisko iepirkumu likumu, pamatojot koku izciršanu stadionā kā būvlaukuma sagatavošanu, ir tiesiska rīcība, ja būvlaukuma nav, bet ir iestādītas priedītes nocirsto koku vietā?

Tumsonība

Kur palika nocirstie ozoli? Ozolus , liepas un bērzus stādīja Aizsargi un aizsardzes. Pie bērziem bija pat uzlikti uzvārdi, kas, kad tos stādījuši. Piecdesmitos gados, baidīdamies no represijām, uzraksti tika noņemti.Varētu runāt, ka ir iznīcināta kultūrvēsturiska vieta!Vai kādreiz līdzīgie tumsoņas, neiznīcinās Likteņdārzu?

Lai izbeigtu šī diskusijas,

Lai izbeigtu šī diskusijas, dome varētu skaidri un gaiši sniegt atbildes uz SIC jautājumiem. Ja domei ir likumīgi argumenti visi protesti apstāsies paši..... Protams ja ir ko teikt. Varbūt jau ka atkal pārmijnieki būs vainīgi, jo maldinājuši godājamos deputātus......

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 
 

Partneri