21. Maijs, 2019
Vārda dienu svin: Ingmārs, Ernestīne, Akvelīna

Deja sakārto prātu

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

«Deja ir mākslas veids jebkurā tās izpausmē. Pieliekot sportisko pusi, sacensības, veidojas šis loģiskais nosaukums — sporta dejas. Māksla ar sportu tiek apvienota un pozīcijas tur līdzsvarā,» saka sporta deju kluba «Saltāre» vadītājs, deju treneris RIHARDS BERGS, kurš dejot māca arī bērniem bērnudārzos un skolās, bet februārī katru sporta deju cienītāju mudina klātienē baudīt Latvijas čempionātu 10 dejās.

Deja sakārto prātu

Februāris paies arī Olimpisko spēļu zīmē. Ja sakāt, ka dejai ir sportiskā puse, tad jāatzīst, ka jūs pārstāvat varen skaistu sporta veidu, citā tik skaistus sviedrus un cilvēkus neredzēsi.

Mans pirmais treneris minēja šādu salīdzinājumu: ja kāds domā, ka dejas ir vieglas, tad pamēģiniet noskriet piecus kilometrus, turot rokas satvērienā un ar labu sejas izteiksmi. Te jau arī parādās tas sporta un mākslas apvienojums. Jo fiziski tas ir smagi, bet tev vēl normāli jāizskatās, jo nedrīkst dejot bez stājas, tērpa un smaida sejā.

To zina un prot mazi un lieli gan standartdejās, gan Latīņamerikas dejās. Valsts čempionāts 10 dejās notiks Valmierā. Tas ir citāds sporta notikums Vidzemes Olimpiskajā centrā.

«Saltāre» to rīko, sadarbojoties ar Latvijas Sporta deju federāciju, un, izskatot pieteikumus par čempionātu rīkošanas vietām, federācija izvēlas, kur notikt atsevišķam čempionātam standartdejās, Latīņamerikas vai 10 dejās. Šogad pie mums skatītāji varēs baudīt ļoti dažādu programmu.

Vai tas ir forši — izvest skaistu lielu pasākumu laukā no Rīgas?

Galvenā doma jau ir tāda, ka tā ir skatītājam dota iespēja labos pasaules līmeņa pārus, viņu sniegumu novērtēt klātienē. Nebūt nav tā, ka valsts čempionātu līmenis, kas notiek Rīgā vai reģionos, atšķirtos. Tā būs laba iespēja nopietnas sacensības redzēt dzīvē, nevis televizora ekrānā. Latvijas čempionātos dažādās vecuma grupās tiek atlasīti tie, kuri valsti var pārstāvēt Pasaules kausos, Eiropas un Pasaules čempionātā, kas ir augstākā līmeņa sacensības sporta dejās.

Vai Latvijā pašlaik ir pāri, kas šajā līmenī kotējas?

Latvijai vienmēr ir bijuši ļoti labi junioru, jauniešu pāri, kas ir pasaulē un Eiropā startējuši ar ļoti labiem rezultātiem, iekļuvuši finālos, uzvarējuši. Tā ir spēcīga konkurence, un pieaugušo grupā tā kļūst tikai lielāka. Pieaugušo grupā mums pašlaik izteiktu čempionātu finālistu nav, taču es neteiktu, ka Latvija ir nezināma sporta deju pasaulē. Mēs esam pat ļoti labi zināmi un īpaši jauniešu un junioru vecumā.

TALANTS bieži caur darbu atklājas, — tā par paša skolotiem mazākajiem un arī dejotājiem, kas jau paaugušies profesionālajā varēšanā, saka Rihards Bergs. Jāņa Līgata foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
19. Janvāris, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 

Partneri