16. Septembris, 2019
Vārda dienu svin: Dārgs, Asja, Asnate, Dāgs

Dāvinājums drošās rokās

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Īsti darba svētki 1. maijā bija Naukšēnu brīvprātīgajiem ugunsdzēsējiem – viņi dāvinājumā no sadraudzības pilsētas Vācijā Borgholchauzenas saņēma lietotu Mercedes ugunsdzēsēju mašīnu ar putu ģeneratoru uz jumta, savukārt cisternā var iepildīt 2,7 t ūdens.

Dāvinājums drošās rokās

Taču, kā zina stāstīt Naukšēnu brīvprātīgo ugunsdzēsēju kustības ciltstēvs ANDREJS RULLIS, notikuma priekšvēsture sākusies Naukšēnu novada domes priekšsēdētāja Jāņa Zumenta vizītes laikā Borgholchauzenā, kad vācu draugi piesolījuši dāvinājumu. Konsultējoties pa telefonu, ko darīt, priekšsēdētājs saņēmis Andreja atbildi: ja dāvina, tad ņemam, un tā arī noticis – sadraudzības partneri, tiklīdz tikuši pie jaunas tehnikas, paši atvizinājuši veco uz Naukšēniem. «Šis dāvinājums nav nekādā saistībā ar Gīterslo apriņķi,» uzsver Andrejs, atklājot, ka iepriekš no Vācijas saņemtā mašīna bijusi paredzēta transporta negadījumu novēršanai, ko naukšēniešiem nācies pielāgot un aprīkot ugunsdzēšanas vajadzībām. «Protams, nupat saņemtā oriģinālā ugunsdzēsēju mašīna ir bez aprīkojuma, to vācu draugi paturēja savam jaunajam transportam, jo viņiem arī neiet pārāk spoži. Aprīkojumu mēs laika gaitā paši pieliksim klāt, palēnām reģistrēsim, kārtosim dokumentāciju, jo sakarā ar pavasari visiem jāstrādā tīrumos un citviet,» skaidro Andrejs Rullis. «Jaunās mašīnas aprīkošana prasīs laiciņu, tā nebūs viena vai divas nedēļas, jo ir vēl viena lieta: visur Eiropā ugunsdzēsēji brauc ar dzelteno atstarojošo līniju gar sāniem, bet mūsu valstī vajag balto, jo vēl saglabājies krievu standarts, tāpēc arī tagad jāliek baltās svītras, jākrāso baltas durvis, lai gan mūsu policija pāriet uz dzelteno – Eiropas krāsojumu.

NO SADARBĪBAS PILSĒTAS VĀCIJĀ Borgholchauzenas ieradusies piecu cilvēku delegācija, lai dāvinātu Naukšēnu brīvprātīgajiem ugunsdzēsējiem Mercedes markas automašīnu. Noras Kārkliņas foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
16. Maijs, 2019

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 
 

Partneri