24. Februāris, 2019
Vārda dienu svin: Diāna, Dina, Dins

Dari labu, un tev tiks atdarīts

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Ne mazums kāpumu un kritumu 90 gadu ilgajā mūžā ir piedzīvojusi valmieriete INTA MELBĀRDE. Nodzīvot daudzus jo daudzus gadus ar domu, ka karā zaudēts brālis, un tad — Holivudas filmu cienīgs pavērsiens.

Dari labu, un tev tiks atdarīts

Bērnība un skola

Inta Melbārde (toreiz Mūrmane) dzimusi 1928.gada 18.janvārī Jērcēnu pagasta Ķeižos, kur arī pavadīti bērnības gadi. Tēvs Osvalds bija piensaimnieks, māte Zelma — saimniece un šuvēja, abi strādāja Ķeižu pienotavā. Ģimenē vēl vecākais brālis Vizulis un divi vairāk nekā desmit gadus jaunāki brāļi — Osvalds un Māris. Inta kopā ar vecāko brāli mācījās Jērcēnu pamatskolā, pēc tam Valmieras ģimnāzijas meiteņu klasē, papildus apmeklēja klavierspēles nodarbības. Neskatoties uz nestabilo situāciju valstī, ģimenē daudz domāja par bērnu izglītību.

Mūža darbs: skolotāja

Pēc Valmieras ģimnāzijas absolvēšanas Inta gribējusi turpināt mācības Cēsu medicīnas skolā, bet dokumenti nav pieņemti, jo tēvs tajā laikā bija izsūtījumā. “Mātes paziņa ieteica aiziet uz vietējo izglītības nodaļu pēc padoma. Nodaļas vadītājs novērtēja mūzikas zināšanas un labās atzīmes liecībā, piedāvāja darbu Oleru pamatskolā. Tā sākās manas darba gaitas skolotājas profesijā. Skolēni bija dikti pārsteigti, ka viņiem tik jauna skolotāja,” atceras Inta. Nākamā darba vieta bija Rubenes pamatskola. Paralēli darbam skolā Inta turpināja izglītoties — pabeidza Cēsu skolotāju institūtu, pēc tam Daugavpils pedagoģiskā institūta Vēstures un ģeogrāfijas fakultāti. Savukārt pēdējā darba vieta bija Valmieras vājdzirdīgo internātskola.

Būdama vēstures un ģeogrāfijas skolotāja, Inta izmantoja ikvienu izdevību apskatīt pasauli. Ceļoja pa Latviju, Kaukāzu, Krimu, Sočiem, bijusi braucienā ar kuģi pa Volgu līdz Astrahaņai. Viss redzētais stāstīts un rādīts skolēniem, kuri satiekoties vēl tagad stāsta, cik interesantas ir bijušas viņas vadītās stundas.

PRIECĪGI. Inta ar mazbērniem Andri un Jāni.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
31. Janvāris, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Kā vērtējat jauno valdību, premjera K.Kariņa vadībā?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
 
 
 

Partneri