21. Janvāris, 2019
Vārda dienu svin: Agne, Agnese, Agnija

Darbs, kas vienkārši jāmīl

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Atzīmējot Starptautisko medicīnas māsu un vecmāšu dienu, Vidzemes slimnīcā šo kolēģu veikums tika īpaši cildināts un katrs, kuru interesēja, kā slimnīcā strādā māsiņa, kā vecmāte, varēja nākt uz tikšanos ar mediķiem.

Darbs, kas vienkārši jāmīl

Profesijas svētkos medicīnas darbinieki bija sarīkojuši teju vai atvērto durvju dienu. Dažādu sarunu laikā klātesošie varēja uzzināt, ko dara medmāsas terapijas, traumatoloģijas nodaļā, kā strādā māsiņas operāciju zālē, kā, rūpējoties par pašiem mazākajiem bērniņiem, jaundzimušo intensīvās terapijas nodaļā. Profesionalitāte un emocijas, kas pavada Vidzemes slimnīcas vecmāšu darba dienu, bija aplūkojamas interesantā fotoizstādē, kurā bija apskatāmi Raivo Sarelainena darbi.

«Labu jums visām veselību, izturību, lai mums visiem izdodas kopā strādāt vienā komandā, lai laba sadarbība ar ārstiem, lai māsiņas un vecmātes turpina darīt šo ļoti vajadzīgo, bet reizēm arī smago darbu,» kolēģēm vēlēja slimnīcas ārstnieciskā direktore Inga Ozoliņa.

Pašas medicīnas māsas savā svētku reizē ar jauniešiem, kuriem bija vislielākā interese par mediķu darbu ikdienā, runāja par veselības profilaksi.

«Viens no cukura diabēta riska faktoriem ir mazkustīgs dzīvesveids, un diemžēl šī saslimšana skar arvien jaunākus cilvēkus. Cik kilometrus dienā ejat kājām, cik no jums uz skolu brauc ar riteni? Cik ilgi sēžat pie datora? Ir jākustas un jādzer ūdens. Ūdens dod mundrumu, uzlabo garastāvokli, un, šādi dzīvojot, mēs varam attālināt nopietnu slimību — cukura diabētu, kas bojā asinsvadus, varam pasargāt sevi no saslimšanas ar sirds un asinsvadu slimībām, insulta,» jauniešiem stāstīja terapijas nodaļas vecākā māsa Inta Sīka, rādot, kā nodaļā strādā medmāsas, kādus palīglīdzekļus izmanto pacienti, kuriem pēc nopietnas saslimšanas jāatgūstas.

PAREIZO IZVĒLI esam izdarījušas,— saka operāciju bloka operāciju māsas Jāna Lure (no kreisās) un Hristīna Šķērsta. Jaunās mediķes ir pārliecinātas, ka šo darbu var darīt, to izprotot, mīlot un esot vēlmei gūt jaunas zināšanas, krāt pieredzi. Jāņa Līgata foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
16. Maijs, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Ko jūs vēlētu valstij nākamajos 100 gados?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 

Partneri