25. Maijs, 2019
Vārda dienu svin: Junora, Anšlavs

Darbiņi sirds siltumā

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Simtiem adījumu, tamborējumu un šūtu lietu var meklēt kādā īpašā pūra lādē, kur «Sirds siltuma darbnīcas» dalībnieces krāj ziedoto.

Darbiņi sirds siltumā

Lai nosauktu visas rokdarbnieces, kas darbojas «Sirds siltuma darbnīcā», vajadzētu minēt vismaz 300 darbīgu sieviešu vārdus, kuras vai ik dienu ada pa mazai zeķītei, cepurītei, jaciņai, lai silti būtu pašiem mazākajiem bērniņiem Latvijā. Katru gadu pie mums vairāk nekā 1000 jaundzimušo pasauli ierauga priekšlaikus.

«Liesma» jau ir rakstījusi par sirds siltuma kustību, ko pirms vairākiem gadiem uzsāka valmieriete Linda Vītoliņa un smilteniete Ilze Haka, kura tolaik vēl dzīvoja Holandē. «Sirds siltuma darbnīcas» veikums pirms pāris gadiem uzrunāja daudzus, un biedrības meitenes par padarīto saņēma arī sirds siltāko novērtējumu — «Latvijas lepnuma» balvu.

Sirds siltuma kustība arī šajā gadā ir gājusi plašumā, adītāju un šuvēju pulkam piepulcējušās daudzas sievietes, kuras dzīvo ārpus Latvijas. Ne tikai latvietes, arī citu tautību meitenes un kundzes, kuru ģimenes tagad dzīvo Vācijā, Itālijā, Īrijā, Anglijā, Austrālijā. Arī viņas vai ik dienu domā, kā iepriecināt pašus mazākos Latvijā dzimušos bērniņus un mīlestībā spēcināt viņu vecākus.

Ziemassvētku laikā «Liesma» ciemojās Smiltenē, kur vienā no firsta Līvena Kalnamuižas namiem ir «Sirds siltuma darbnīcas» viena no mājvietām. Tagad gan Ilze Haka, kura pēc vairāk nekā desmit Holandē nodzīvotiem gadiem atgriezusies dzimtajā vietā, saka, ka «Sirds siltuma darbnīca» šogad ņemta «Smiltenes Pūra lādes» paspārnē, jo darbīgajām rokdarbniecēm nav bijis gana.

ĪPAŠI RŪĶI, kuri neatnāk un nepazūd Ziemassvētkos, bet darbojas visu gadu. «Smiltenes pūra lādes» un «Sirds siltuma darbnīcas» meitenes Evija Šube (no kreisās), Ilze Haka un Inga Gailuma. Jāņa Līgata foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
23. Decembris, 2016

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 

Partneri