Darba devējs — darbaudzinātājs, psihologs, Cilvēks

- 3.Novembris, 2017
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Vakar Jāņa Daliņa stadiona muzejā Valmierā seminārā pulcējās Valsts Probācijas dienesta sadarbības partneri — darba devēji, kas nodrošina piespiedu darba izpildi personām, kuras izcieš sodu ārpus ieslodzījuma vietām. Darba devēji tika iepazīstināti ar situāciju piespieddarbu ziņā, ar attiecīgu likumdošanu, notika grupu darbs, kā arī apspriestas situācijas no reālās dzīves piespiedu darbu izpildes laikā.

ZELTĪTE PITURA, stāstot par sadarbību ar Probācijas dienesta piespieddarbu veicējiem, piebilda, ka, lai arī viss notiek, Jāņa Daliņa stadiona kolektīvs pašlaik ir tādā kā nogaidīšanas posmā — ir izsludināts jauns iepirkums par stadiona rekonstrukciju, jau notiek pieteikumu izvērtēšana un, ja viss veiksies, rekonstrukcija varētu sākties jau pēc mēneša.  Pēc tās stadions atbildīs prasībām, lai te rīkotu starptautiskas sacensības. Arī Valmieras sporta skolas audzēkņiem un tiem, kam sports ir tikai hobijs, būs vieta, kur sportot, trenēties, attīstīt savus fiziskos dotumus. Jāņa Līgata foto

Valsts Probācijas dienesta Valmieras teritoriālās struktūrvienības vadītāja MONIKA MIGLĀNE: «Tā kā šis ir darba devēju seminārs, vairāk runāšu ne tik daudz par cilvēkiem, kam sods šādā piespiedu darbu veidā ir jāizcieš, bet vairāk par to, kas attiecas uz darba devējiem. Un viņi ar katru gadu kļūst arvien atbildīgāki, radošāki, cenšas šiem cilvēkiem piemeklēt darbu atbilstoši viņu prasmēm, orientējoties uz laika apstākļiem un noteiktām stundām, kas jānostrādā. Manuprāt, tas nemaz nav vienkārši, jo ir nepieciešama prasme komunicēt ar klientiem. Viņi taču nenāk uz darbu katru dienu, ar šiem cilvēkiem tiek strādāts un attiecības veidotas uz noteiktu laiku, kurā ne tikai jākontrolē, lai darbs tiktu izdarīts labi un kvalitatīvi, bet arī soda izcietēji jāuzmundrina un jāpanāk rezultāts — izpratne, ka šī ir iespēja nodarījumu izlīdzināt. Mūsu sadarbības partneri arvien biežāk darbojas ne tikai kā darba devēji, bet arī kā darbaudzinātāji, psihologi, kā cilvēki, kas, paši būdami sabiedriski aktīvi, ir spējīgi panākt, ka šie probācijas dienesta klienti sajūtas vajadzīgi un sabiedrībai svarīgi kā personības. Jā, viņi kādu brīdi savā dzīvē bija tādi kā apmaldījušies, nav mācējuši tikt galā ar savām problēmām, un kādā posmā tieši darba devējs ir tas, kurš ne tikai nodrošina soda izpildi, bet arī uzrunā klientu, liek viņam aizdomāties, kā viņš līdz šim dzīvojis, mudina iesaistīties pasākumos darba devēja kolektīvā, aicina uz sabiedriskām aktivitātēm. Tam ir ļoti liela nozīme. Noteiktā laika nogrieznī izveidot sadarbību ar šiem cilvēkiem, panākot rezultātu, ir liels izaicinājums.Bet šī semināra mērķis nav tikai pateikties darba devējiem par viņu ieguldījumu un atbildību, bet arī kopīgi meklēt risinājumus, kā mūsu abpusējo sadarbību uzlabot, runāt par resursiem, idejām, par veidiem, kā vēl varam nodrošināt soda izpildi, kā palīdzēt piespieddarbu veicējiem pēc soda izciešanas iesaistīties sabiedrības dzīvē kopumā.» Valsts Probācijas dienesta Valmieras teritoriālās struktūrvienības probācijas speciāliste LARISA ROŽNOVA: «Šāds ikgadējais pārskats par padarīto ir nepieciešams ne tikai darba devējiem ar lielāku pieredzi, bet arī jaunajiem sadarbības partneriem, kuri savstarpējās sarunās vairāk uzzina par iespējām mūsu klientus nodarbināt piespiedu darbos.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru