23. Marts, 2019
Vārda dienu svin: Mirdza, Žanete, Žanna

Daibē atvērts vides mācību centrs Urda

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Pagājušajā ceturtdienā SIA ZAAO poligonā Daibe notika vides izglītības projekta Cilvēks vidē 2018 noslēguma pasākums, kas reizē bija arī jaunuzbūvētā dabas un tehnoloģiju parka Urda mācību centra oficiālās atklāšanas pasākums. Pēc svinīgajām uzrunām tumši zaļo lenti pušu grieza mājastēvs, centra idejas autors un SIA ZAAO valdes priekšsēdis Aivars Sirmais, piepalīdzot izglītības un zinātnes ministram Kārlim Šadurskim un Pārgaujas novada domes priekšsēdim, viņš ir arī Vidzemes plānošanas reģiona vadītājs, Hardijam Ventam.

Daibē atvērts vides mācību centrs Urda

Pāris zīmīgi citāti no ciemiņu teiktā.

HARDIJS VENTS: «ZAAO ir organizācija, kas ne tikai dara, bet domā, kā būs pēc daudziem gadiem. Citur vēl tikai šaubās un filozofē, kā būs, ja būs, bet šeit mēs varam redzēt, kā ir jābūt! Mēs ejam soli solī un ejam mazliet pa priekšu laikam, un šis pilotprojekts kārtējo reizi ir pierādījums tam nozīmīgajam solim, kas mums saistīts ar dabu, ar vidi, ar to, kas mums ir jāsasniedz. Šeit ir paraugs, kā to var izdarīt vislabāk! Paldies visiem, kas šajā projektā piedalījušies, un lai šī būda kārtīgi rūc!»

KĀRLIS ŠADURSKIS: «Vispirms bija Aivara Sirmā ideja, tad nāca jau mazliet materializējušās skices, tad, protams, vajadzēja tam visam atrast naudu un piepildījumu, vajadzēja domāt par programmām un par to, kā izglītības procesi šajā centrā varētu notikt... Un izrādās, ka Aivaram Sirmajam tas viss galvā jau bija! Un to ideju bija ļoti daudz. Laimīgā kārtā šeit visas trīs lietas — laba ideja, labs izpildītājs un arī nauda — sanāca kopā, un Pārgaujas novada pašvaldība, manuprāt, ir paveikusi brīnumdarbu, jo īsā laikā ir tapusi ēka, ko mēs šodien redzam.»

LAIPNI LŪGTI! Pie dabas un tehnoloģiju centra Urda ieejas atnācējus sveic ZAAO darbinieka, koka darbu meistara ar zelta rokām Ginta Puriņa darināta koka skulptūra — Skudra Urda.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
15. Maijs, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 

Partneri