26. Aprīlis, 2019
Vārda dienu svin: Rūsiņš, Sandris, Alīna

Dagnis Čākurs: pienācis laiks dot citiem

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Nupat maija sākumā starp Ūsiņdienas svinētājiem Pekas kalnā pamanu mūspusē pazīstamu uzņēmēju — SIA Liepkalni īpašnieku DAGNI ČĀKURU. Viņš bieži manāms arī citās sabiedriskās norisēs, kaut vai, piemēram, Baltijas ceļa atceres pasākumos. Bet nepārprotami nojaušams, ka viņu šurp atvedusi patiesa interese par latviskajām tradīcijām. Kas tieši?

Dagnis Čākurs: pienācis laiks dot citiem

Izrādās, ka pie vienas no Liepkalnu ražotnēm — Liepsalās, Pļaviņu novada Klintaines pagastā, Daugavas krastā top kaut kas savā ziņā unikāls: latvisks dievnams. To vēlēdamies nākotnē piepildīt ar saturu, Dagnis ciešāk ieskatās tautas tradīcijās un to ārējās izpausmēs.

Kā nonācāt līdz tādai domai?

Liepkalni strādā jau 22 gadus, un man tas kļuvis par tādu kā dzīvesveidu, tā svarīgāko sastāvdaļu. Mēs, latviešu cilvēki, esam cepuši maizi, radījuši maizes un konditorejas piedāvājumu, citi cilvēki pirkuši, tātad atstājuši savus līdzekļus mūsu uzņēmumā, kur tagad ir jau vairākas ražotnes un pāri diviem simtiem darbinieku. Man liekas, pienācis laiks dot kaut ko pretim, atstāt kaut ko paliekošu, un tas varētu saistīties ar latvisko vēstījumu.

Vieta likās pieņemama — Daugavas krastā, precīzāk, uz nelielas saliņas, kas arī ir mūsu īpašums. Tādas saliņas tur ir vairākas, tās radās tad, kad būvēja Pļaviņu HES un Daugavas gultne mainījās.

Gadiem ejot, mainās pieeja dzīvei un vērtībām, gribas kaut ko dvēselei. Saproti, ka tu neesi mūžīgs... Visu kopā saliekot, nonācu pie domas par lielākām vērtībām. Materializēties tā varētu latviešu dievnamā, varētu arī teikt: dievturu svētnīcā. Tas nozīmē ne tikai konkrētu celtni, bet arī seno tradīciju iedzīvināšanu tajā — ar latvisko dzīvesziņu, tautasdziesmām, latvju rakstu zīmēm, balstoties dainu dievestībā.

DAGNIS ČĀKURS: «Skaistā vieta Daugavas krastā saistīsies ar latvisku vēstījumu.» Jāņa Līgata foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
8. Maijs, 2015

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 

Partneri