26. Aprīlis, 2019
Vārda dienu svin: Rūsiņš, Sandris, Alīna

Citadeles špikeris politiķiem

Reģistrēties, lai varētu balsot
 
Citadeles špikeris politiķiem

Šonedēļ kredītiestāde publiskoja savu svaigāko pētījumu par Latvijas uzņēmēju noskaņojumu. Jau gadu mūsu biznesa aprindas kopumā uzrāda diezgan pārliecinošu optimismu gan par ekonomikas attīstību valstī, gan savām finansēm. Tiesa, galvenie labsajūtas izrādītāji gluži pašsaprotami ir lieli uzņēmumi, spēcīgi eksportētāji, firmas ar ārzemju kapitālu.

Vislabāk jūtas ražošanas un būvniecības jomas pārstāvji, apgalvo Citadele Index aptaujas* veidotāji. Arī pakalpojumu un tirdzniecības nozarēs strādājošie saglabā optimismu, kaut esot jūtami piesardzīgāki. Raugoties pētījumu grafikos, tomēr nākas pārliecināties: možais noskaņojums, neskatoties uz labvēlīgo tirgus konjunktūru Eiropā, mūsu biznesā atkal sāk bremzēties. Tāpēc valdībai vajag mazāk snauduļot uz nepelnītiem lauriem, pašai dodot reālu politisko ieguldījumu ekonomikas augšupejai. Bankas pētījums skaidri saka priekšā koalīcijai, ko jāpagūst izdarīt līdz jauna Ministru kabineta veidošanai.

Uzņēmēji ar vislabāko garastāvokli, protams, darbojas Rīgā un Pierīgā. Viņiem seko darījumu aprindas Kurzemē, Zemgalē — un diemžēl tikai tad Vidzemē. Savukārt Latgalē uzņēmēju jau tā drūmais noskaņojums ir vēl pasliktinājies. (Par būtisku cēloni nīgrumam uzskata darbaspēka hronisko trūkumu reģionā — rokrokā ar lielu bezdarbu.)

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
6. Aprīlis, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

DainisL

Būtisks papildinājums no "Citadeles" ekonomista šodien teiktā (LETA):

Latvija nākamajā gadā varētu sasniegt ekonomikas rādītājus, pie kuriem Igaunijā apstājās emigrācija, piektdien lauksaimniecības, lopkopības, dārzkopības un komunālās saimniecības izstādē "Pavasaris 2018" notikušajā seminārā sacīja bankas "Citadele" ekonomists Mārtiņš Āboliņš.

Viņš norādīja, ka Igaunijā emigrācija lielā mērā beidzās brīdī, kad bezdarba līmenis bija samazinājies zem 6,5%, vidējā darba alga pārsniedza 1050 eiro, bet iekšzemes kopprodukts (IKP) uz vienu iedzīvotāju bija lielāks nekā 15 000 eiro.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 

Partneri