Cienīgas 15 minūtes pret čempioniem

9.Februāris, 2018

Trešdien valmierieši gandrīz visu pirmo puslaiku līdzīgi nospēlēja pret Latvijas čempionvienību VEF Rīga, tomēr mača otrajā pusē bija spiesti piekāpties jaudīgākā un meistarīgākā pretinieka priekšā, ciešot 17. zaudējumu Olybet LBL čempionātā.

Valmiera/ORDOVEF Rīga 60:94 (24:21, 9:20, 12:29, 15:24)

Spēku samērs nebija par labu mājiniekiem. Viesiem 12 spēlētāji, komandas jaunieguvumu Karteru ieskaitot, valmieriešiem malā Kaufmanis, tātad sarakstā tikai 9 basketbolisti. Reāli Kristaps Valters izmantoja 7, pie tam ne tā labākā diena šoreiz bija diviem garajiem — Miškam un Gersonam. Viesiem rezervisti guva 65, mājiniekiem — 9 punktus... Tā nu visu spēles smagumu valmieriešiem iznesa lieliskais piecnieks — Iļjins, Elksnis, Hāzners, Vīksne un Bērziņš. Šo kvintetu patiešām var uzslavēt — cik varēja, viņi trešdien pret rīdzinieku duci izdarīja!

Par pirmo ceturtdaļu var teikt — bravo! Mūsējie neļāva viesiem izvērsties uzbrukumā, toties paši lieliski izmantoja savus trumpjus. Ceturtdaļa noslēdzās ar Hāznera trim trejačiem — no 4 punktu deficīta 15:19 viņš panāca 24:21.

Otrās ceturtdaļas startā Elksnis ar tālmetienu panāca mājinieku lielāko pārsvaru mačā — 27:21, vēl 15. minūtē rezultāts bija neizšķirts 29:29, pie tam pa 3 piezīmēm jau bija abiem viesu centriem Gromovam un Čavaram. Tomēr rīdzinieki ar Ates un Brauna trejačiem pārņēma iniciatīvu un puslaiku noslēdza ar 8 punktu pārsvaru — 41:33.

Pārtraukumā vefieši bija uzvilkušies ne pa jokam, un tas ātri vien parādījās uz rezultātu tablo — 50:35. Valmieriešu 6:0 ofensīvu (Vīksne un Elksnis panāca 41:50) pārtrauca diskutabls sods aizsardzībā Iļjinam pret Misteru, par protestu tehnisko piezīmi nopelnīja Kristaps Valters, bet viesi tā rezultātā tika vēl pie 5 punktiem — jau 41:55. Mača turpinājumā laukumā dominēja viesi, taču mājinieki turpināja izmantot retās iespējas punktu gūšanai, tā arī neļaujot ciemiņiem sasniegt 100 punktu robežu.

Punktus mūsējiem guva: Iļjins 16+12AB+1BM (ef. koef. +19), Hāzners 14 (+9), Elksnis 13+3AB+3RP+4PB+3 kļūdas (+16), Bērziņš 9+3AB+7RP (+12), Vīksne 5+4AB+4RP (+9), Miška 3+4 kļūdas (-2). Viesiem rezultatīvākie: Misters 17+6AB (+17), Karters 16+7AB+2BM (+21). Pārējā komandu statistika: divpunkti 47%:47%, trīspunkti 33%:43%, sodi 50%:72%, AB 30:51, RP 19:25, PB 5:3, BM 1:2, kļūdas 12:9, komandu ef. koef. summas 65:120.

Ņemot vērā situāciju tabulā, mūsējie atlikušās spēles LBL regulārajā čempionātā var aizvadīt bez lieka sasprindzinājuma, varbūt tas pat labāk komandas jaunajiem basketbolistiem, kuriem nebūs jādreb par katras pieļautās kļūdas ietekmi uz mača rezultātu. Vienkārši spēlējiet savam priekam, un viss jums sanāks! 15. februārī mūsējiem nākamā spēle — Valmierā pret šosezon bez zaudējumiem LBL spēlējošo BK Ventspils. Par Valmieru!

MALACIS! Valmieriešu kopš 26. janvāra nu jau septiņpadsmitgadnieks Ojārs Alekss Bērziņš (Nr.27) trešdien pret VTB līgas komandu VEF Rīga laukumā pavadīja gandrīz 29 minūtes, kuru laikā guva 9 punktus, 7 reizes rezultatīvi piespēlēja un pieļāva tikai vienu kļūdu! Foto no BK Valmiera arhīva