Cienīga piekāpšanās ceturtdaļfinālā

16.Aprīlis, 2019

Tā gribētos teikt par Valmiera Glass/Vidzemes Augstskolas basketbolistu sniegumu Latvijas čempionāta labāko komandu sešniekā. Kaut arī ceturtdaļfināla sērija pret BK Ogre tika zaudēta ar 0:3, tikai pirmais mačs Ogrē mūsējiem bija bez variantiem, otrajā spēlē Valmierā un arī pēdējā šīs sezonas spēlē Ogrē pretiniekiem uzvaru nācās izplēst no mūsējiem bezkompromisa cīņā!

BK OgreValmiera Glass/ViA 100:81 (33:25, 26:12, 26:19, 15:25)

Mājinieki visu padarīja pirmajās 30 minūtēs un pēc tam palaida uz inerci, ļaujot viesiem jūtami samazināt rezultāta starpību, taču ne izbēgt no 100 zaudētiem punktiem.

Punktus mūsējiem guva: Elksnis 23+4AB+12RP+3PB (ef. koef.+28), Kaufmanis 21 (+21), Riekstiņš 15+4AB (+15), Dubults 7+5AB+3 kļūdas (+7), Liepiņš 6+4AB (+8), Grīnbergs 5+5AB+2PB (+11), Ivanovs 2 (+2), Kohanovs 2 (-1). Ogrēniešiem rezultatīvākie: Lasenbergs 17+6AB+4RP (+21), Dārgais 16+8AB+5RP+3 kļūdas (+23). Pārējā komandu statistika: divpunkti 72%:49%, trīspunkti 45%:28%, sodi 68%;70%, AB 44:30, RP 25:16, PB 7:9, BM 5:0, kļūdas 19:12, kom. ef. koef. summas 129:76.

Spēle Valmierā jau bija krietni līdzīgāka, finišā visu izšķīra viesu aukstasinība tālmetienos, mača izskaņā uz katru mājinieku trejaci spējot atbildēt vismaz ar to pašu.

Valmiera Glass/ViA – BK Ogre 82:93 (14:15, 17:29, 24:25, 27:24)

Otro puslaiku mājinieki aizvadīja krietni labāk, taču līdz lūzumam mačā nedaudz pietrūka. Uzvara ciemiņiem maksāja dārgi – neveiksmīgā situācijā potīti savainoja viens no komandas līderiem Sirsniņš.

Punktus mūsējiem guva: Kaufmanis 28+4RP (+26), Elksnis 16+5RP+6 kļūdas (+7), Liepiņš 11+7AB+3PB (+15), Grīnbergs 9+5AB (+14), Riekstiņš 7 (+6), Engers 6+2PB (+3), Dubults 4+5AB (+6), Kohanovs 1 (-1). Viesiem rezultatīvākie: Iļjins 23+6AB+1BM (+25), Lasenbergs 20+3AB+3RP+2PB (+16). Pārējā komandu statistika: divpunkti 60%:72%, trīspunkti 28%:34%, sodi 56%:93%, AB 27:42, RP 14:25, PB 8:4, BM 0:3, kļūdas 11:16, kom. ef. koef. summas 78:120.

Ceturtdaļfināla sērijas trešajā mačā mūsējie bija tuvu uzvarai, taču visu izšķīra dažas neveiksmīgas pašu nospēlētas epizodes, kā arī lieliskā mājinieku komandas līdera Lasenberga spēle ogrēniešiem kritiskos brīžos.

BK OgreValmiera Glass/ViA 73:67 (19:17, 16:20, 18:16, 20:14)

Viesi jau no pirmās minūtes neļāva pusfināla kandidātiem atslābt, pat zināmā mērā kontrolēja spēli, kas lielākoties ritēja punkts punktā. 25. minūtē pēc Engera metiena viesi panāca jau 6 punktu pārsvaru (46:40), taču, izmantojot Elkšņa īsu atelpas brīdi, mājinieki ātri vien šo deficītu likvidēja. Pēdējoreiz valmierieši bija vadībā 36. minūtē pēc Elkšņa soda metiena (60:59), taču tad 5 punktus pēc kārtas guva Lasenbergs, un ogrēnieši nelielo pārsvaru prata nosargāt.

Mūsējiem punktus guva: Kaufmanis 24+5AB+2PB (+21), Elksnis 12+8AB+6RP (+12), Dubults 7+7AB+1BM (+9), Liepiņš 7+7AB (+8), Grīnbergs 7+4AB (+6), Engers 5+6AB+2PB+1BM (+5), Riekstiņš 5 (0). Mājiniekiem rezultatīvākie: Lasenbergs 24+9AB+5RP+2PB+3 kļūdas (+29), Pozņaks 15+5AB+4 kļūdas (+12). Pārējā komandu statistika: divpunkti 45%:37%, trīspunkti 38%:22%, sodi 83%:77%, AB 46:41, RP 21:11, PB 3:7, BM 1:2, kļūdas 14:6, kom. ef. koef. summas 94:69.

Play off cīņās, kā jau to varēja gaidīt, galvenie mūsu komandas vilcēji bija pieredzējušie profesionāļi Kaufmanis un Elksnis, viņiem labi palīdzēja Grīnbergs, Liepiņš, Dubults un Engers. Nenoliedzami patīkams pārsteigums bija Riekstiņa pārliecinošā spēle visos trijos mačos, faktiski virslīgā ielecot no LBL2 sastāva. Pārējiem studentiem play off latiņa vēl izrādījās krietni par augstu.

Kaut ceturtdaļfinālā 0:3, nav iemesla pārmest mūsu komandai, jo BK Ogre šosezon ar pavisam citiem uzdevumiem un tiem adekvātu komplektāciju. Paldies Valmiera Glass/Vidzemes Augstskolas komandai – gan treneriem un pārējam personālam, gan spēlētājiem – par aizvadītajā sezonā rādīto interesanto basketbolu!