Ceturtā un pirmā ir!

9.Marts, 2018

Trešdien Valmieras/ORDO basketbolisti Olybet LBL regulārajā čempionātā pārtrauca kopš pērnā gada 18. novembra ieilgušo zaudējumu sēriju, savā laukumā izcīnot ceturto uzvaru LBL sezonā, kas bija tikai pirmā šogad.

Valmiera/ORDOBetsafe/Liepāja 76:74 (20:20, 10:15, 25:16, 21:23)

Apstākļi mūsu komandai (3-21) šobrīd pavisam ekstrēmi. Malā sēžot Kaufmanim, Gersonam un Zadvornijam, Kristapa Valtera rīcībā reāli ir tikai 6 virslīgas līmeņa spēlētāji, jo neviens no pēdējā laika papildinājumiem — ne divdesmitgadnieks Hudins, ne sešpadsmitgadnieks Skuja — pagaidām ne tuvu neatbilst pat tālākas rotācijas spēlētāju līmenim. Tiesa, arī pretinieki (8-13) bija krietni paplucināti sastāvā, tomēr viņiem uz soliņa bija 11, kamēr mājiniekiem — vien 8 basketbolisti.

Pirmajā ceturtdaļā bija līdzīga spēkošanās, 10 minūtes ar rezultatīvu gājienu uz grozu pabeidza aktīvi spēlējošais Bērziņš — 20:20. Īsti nevedās spēle uzbrukumā Iļjinam, traucēja arī pašu pieļautās kļūdas, tāpēc viesiem otrajā ceturtdaļā izdevās ar tālmetieniem panākt pat 9 punktu pārsvaru, lielāko mačā. Tomēr punktu puslaikam ar caurgājienu lika rezultatīvi spēlējošais Elksnis — cerīgs tikai 5 punktu deficīts pie 30:35.

Otrajā puslaikā mūsējie, kaut vairākiem bija iekrājusies nepatīkama piezīmju nasta, spēlēja aktīvāk un arī rezultatīvāk, līdz Elksnis pirmoreiz pēc spēles sākuma atkal izvirzīja vadībā valmieriešus — 38:37. Turpinājumā bija šūpoles uz tablo, taču 30 minūtes ar savu vienīgo precīzo metienu mačā — 3 punktiem — pabeidza Vīksne, panākot 54:51 mājinieku labā.

KĀRTĪGS KAPTEINIS! Valmieriešu komandas kapteinis Edmunds Elksnis (Nr.3) trešdien laukumā pavadīja gandrīz 38 minūtes, trāpot 8 no 13 divpunktu metieniem, 3 no 6 trejačiem un 5 no 7 soda metieniem. Foto no BK Valmiera arhīva