25. Jūnijs, 2019
Vārda dienu svin: Maiga, Milija

Četras viesizrādes Rīgā

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Ikgadējās Valmieras teātra viesizrādes Rīgā noritēs augustā.

Četras viesizrādes Rīgā

Šoreiz skatītājiem valmierieši piedāvā četrus stāstus par cilvēku savstarpējām attiecībām un mīlestības dažādo dabu — «Kaķis uz nokaitēta skārda jumta», «Augusta vaļi», «104 lappuses par mīlestību» un «Mīlestības testaments».

Viesizrādes Dailes teātra Mazajā zālē sāksies 17. augustā pl. 19.00 un 18. augustā pl. 13.00 un 18.00 ar Tenesija Viljamsa drāmu «Kaķis uz nokaitēta skārda jumta» Ineses Mičules režijā.

Tas ir stāsts par 20. gadsimta 50. gadiem. Amerikas Dienvidos dzīvo kāda liela un bagāta ģimene. Ir silts un mierīgs vasaras vakars. Ir Lielā Tēta 65. dzimšanas diena. Ģimene sanāk kopā, lai svinētu. Vakara gaitā svinības pārvēršas par ģimenes savstarpējo attiecību krīzi, bet gadiem krātie meli vienam pret otru un sevi pašu nebūt nav sliktākais, ko viņi visi kopā lobīs kā sīpolu — kārtu pēc kārtas...

Galvenajās lomās — Ieva Puķe un Kārlis Freimanis, lomās arī Rūta Dišlere, Mārtiņš Liepa, Skaidrīte Putniņa, Rihards Rudāks.

19. augustā pl. 13.00 un 18.00 Deivida Berija darbs «Augusta vaļi» Feliksa Deiča režijā.

Valmieras teātrim šī ir ļoti īpaša izrāde, kad kopdarbā satiekas vecmeistars Felikss Deičs ar teātra pieredzes bagātākajiem aktieriem: Ligitu Dēvicu, Leldi Kalēju, Agri Māsēnu, Aigaru Vilimu un Māru Zemdegu no Latvijas Nacionālā teātra.

Izrāde ir par divām māsām Lībiju un Sāru, kas kā ikkatru vasaru ir apmetušās savā vasaras mājā vientulīgas salas krastā pie okeāna. Taču šī vasara ir citādāka. Varbūt mūža nogale nav tikai vecums, kas neizbēgami piemeklēs mūs visus, bet kāda vieta, kā neizbēgama vientulība, kas ilgojas vēl pēdējo reizi ieraudzīt vaļus. Un varbūt abas māsas, gaidīdamas vaļus, kas vēsta par rudeni, spēs viena otru ieraudzīt no jauna. Kā pirmo reizi.

24. augustā pl. 19.00 un 25. augustā pl. 13.00 un 18.00 dramaturga Edvarda Radzinska lugas iestudējums «104 lappuses par mīlestību» Georgija Surkova režijā.

Dzejas vakarā viens otru ierauga divi jauni cilvēki — daudzsološs fiziķis ar jocīgo vārdu Elektrons un simpātiskā stjuarte Nataša. Nākamajā vakarā viņi atkal satiek viens otru tajā pašā vietā. Un iemīlas. Viņi atklāj viens otram sevi un savus sapņus. Kādu rītu, pamodies viens savā istabā, Elektrons atrod Natašas atstāto, pašu pirmo lappusi par mīlestību, kur rakstīts: «Vairāk tikties nevajag.»

Galvenajās lomās — Elīna Hanzena un Mārtiņš Meiers, kā arī Klinta Leja, Ivo Martinsons, Madara Melne-Tomsone, Krišjānis Salmiņš, Imants Strads.

Svētdien, 26. augustā, pl. 13.00 un 18.00 izrāde par mīlestības tik dažādo dabu — Pāvela Kohouta «Mīlestības testaments», ko iestudējis režisors Varis Brasla.

Kad turīgā Emīla Haidenreiha bērni saprot, ka viņu tēvs ir iemīlējies jaunā meitenē un ir apdraudēta mantojuma saņemšana, viņi sāk rīkoties...

Lomās: Elīna Hanzena, Alise Danovska, Eduards Johansons, Januss Johansons, Vizma Kalme, Klinta Leja, Inese Ramute, Rihards Rudāks.

Biļetes uz viesizrādēm var iegādāties visās «Biļešu paradīze» kasēs.

Jāpiebilst, ka pirms došanās uz viesizrādēm konkrētie iestudējumi jau augustā tiks spēlēti arī uz Valmieras teātra skatuvēm. «Kaķis uz nokaitēta skārda jumta» 12. augustā, «Augusta vaļi» 15., 16. augustā, «104 lappuses par mīlestību» 21., bet «Mīlestības testaments» 23. augustā.

IERAUDZĪT otru no jauna, sagaidot rudeni un vaļus. Lelde Kalēja un Māra Zemdega izrādē «Augusta vaļi». Matīsa Markovska foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
20. Jūlijs, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 

Partneri