19. Februāris, 2019
Vārda dienu svin: Zane, Zuzanna

Cēsu Pils dārzā atvērts viduslaiku aktivitāšu centrs

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

2. jūnijā ar atklāšanas pasākumu Cēsu Pils dārzā darbu sāka „Cēsu pils viduslaiku aktivitāšu centrs”, informē Cēsu Tūrisma attīstības un informācijas centra vadītāja Andra Magone.

Cēsu Pils dārzā atvērts viduslaiku aktivitāšu centrs

2013. gada maijā pašvaldības aģentūra „Cēsu Kultūras un Tūrisma Centrs” izsludināja konkursu par saturiskas atpūtas piedāvājuma realizēšanu Cēsu pils dārzā. Par labāko piedāvājumu tika atzīta Ievas Kalniņas-Matutes ideja par Aktivitāšu centra izveidi. Šobrīd centrs savu darbu ir jau sācis, un turpmāk katru nedēļas nogali ikvienam pils apmeklētājam ir iespēja līdzdarboties dažādās izzinošās un izklaidējošās aktivitātēs, lai konkrēto vēstures laika posmu iepazītu caur garšu, smaržu, sajūtām un kustībām -uzlaikojot apģērbu, bruņas, spēlējot viduslaiku galda un aktivitāšu spēles, nogaršojot neparastus ēdienus un dzērienus atbilstošā vidē, apgūstot deju soļus un iesaistoties daudzās citās nodarbēs.

Aktivitāšu centra vadītāja Ieva Kalniņa-Matute skaidro: ”Arī iepriekš Cēsu pils dārzā jau esam piedāvājuši iespēju Viduslaiku pils apmeklētājiem paralēli pils apskatei iesaistīties viduslaiku spēlēs, kā arī baudīt viduslaiku atmosfēru, nogaršojot uz ugunskura vārītu zāļu tēju ar uzkodām, kas gatavotas pēc viduslaiku un renesanses receptēm. Šādi pasākumi ir guvuši ievērojamu atsaucību apmeklētāju vidū. Praksē ir apstiprinājies tas, cik ļoti vēlamas ir šāda veida aktivitātes, lai bagātinātu pils kompleksa apmeklētājiem piedāvāto kultūras produktu klāstu, piesaistītu lielāku apmeklētāju skaitu un sniegtu iespēju kompleksā pavadīt pēc iespējas ilgāku laiku gan aktīvi atpūšoties, gan uzzinot daudz jauna. Tādējādi apmeklētāji iegūst pozitīvas emocijas un labas atmiņas par piedzīvoto”.

Plānots, ka Pils dārzā nedēļas nogalēs (piektdienās, sestdienās, svētdienās) tiks piedāvātas dažādas viduslaicīgas aktivitātes, kas dos iespēju Pils kompleksa apmeklējumu bagātināt ar izklaidējošām un izzinošām nodarbēm. Tas rosinātu tos, kas vienreiz jau bijuši Cēsu pils kompleksā, apmeklēt to atkārtoti un iegūt jaunas zināšanas. Aktivitāšu centra darbības ietvaros tiks organizētas arī tematiskas dienas, kas būtu veltītas dažādiem viduslaiku sadzīves aspektiem, tradīcijām, amatiem un prasmēm ar tematiskām lekcijām, aktivitātēm un filmu demonstrācijām.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Kā vērtējat jauno valdību, premjera K.Kariņa vadībā?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
 
 
 

Partneri