Čempioni debitantus nesaudzē

- 14.Novembris, 2017

Sestdien Vidzemes Olimpiskajā centrā Optibet Virslīgas čempionāta pirmo mājas spēli aizvadīja VALMIERA GLASS VIA telpu futbolisti — viņiem pretī stājās deviņkārtējie valsts čempioni FK Nikars no Rīgas. Līdzīgi kā citām virslīgas komandām, arī valmieriešiem nebija nekādu argumentu, ko pretnostatīt trīs galvas tiesas spēcīgākajiem pretiniekiem, kā rezultātā tika zaudēts ar 1:15 (1:7). Vienīgos vārtus mājinieku labā guva Valdis Veinbergs.

Uz titulētā pretinieka un šīs sezonas virslīgas debitanta cīkstēšanos sestdien bija sanākuši 182 skatītāji. Nebūtu pareizi teikt, ka viņi piedzīvoja vilšanos, jo futbolu spēlēja abas komandas un ar pilniem apgriezieniem, vien atšķirība, ka vieniem izdevās gandrīz viss iecerētais, bet otriem objektīvu iemeslu dēļ gandrīz nekas.

Nekādas ilūzijas pirms šīs spēles neloloja arī valmieriešu treneris Uldis Pūcītis, uzsverot, ka galvenais no tikšanās ar Nikaru viņam un spēlētājiem ir gūt pieredzi, kuras tik ļoti pagaidām vēl trūkst.

Par pašu spēli runājot, arī Nikara spēlētāji ar komandas galveno treneri Orlando Francisko Alvešu Duarti priekšgalā uz Valmieru nebija atbraukuši ķekša dēļ — visas 40 spēles minūtes viņi laukumā neatslāba ne mirkli, kā liecība tam arī vārtsarga Antona Astrahanceva saķeršanās ar savu komandas biedru Artūru Jerofejevu pirmā puslaika izskaņā.

Arī valmieriešu rindās emocijas sita augstu vilni. Spēles pēdējās minūtēs ar laukumā notiekošo nespēja samierināties vienmēr uzvaru alkstošais Valdis Veinbergs, kurš nesportiskā veidā metās virsū Nikara spēlētājam Artūram Strazdiņam, par ko pelnīti saņēma sarkano kartīti. Skaidrs, ka šis incidents nepaliks bez sekām, vien cerams, ka federācijas lēmums nebūs pārāk bargs.

Īstas ugunskristības bija arī mūsējo vārtsargam Matīsam Kučinskim, kurš burtiski tika nolikts zem lielgabala — darīja, ko varēja, atvairīja arī divus soda sitienus.

Nikara labā ar hettriku atzīmējās pieredzējušais Maksims Seņs, pa diviem vārtiem guva Andrejs Aleksejevs, Oskars Ikstens, Edigleušons Alvešs De Souza un Andrejs Baklanovs.

VALMIERA GLASS VIA rindās laukumā izgāja: Matīss Kučinskis, Reinis Mačulāns, Valts Jaunzems, Ingars Pūlis, Egils Arturs Nazarovs, Jānis Māris Taulavičus, Artūrs Pallo, Kristers Lūsiņš, Mikus Veidemanis, Maksims Koļesņikovs (k), Valdis Veinbergs un Kārlis Zvirbulis.

Nākamajā kārtā šosestdien, 18. novembrī, valmieriešiem priekšā tikšanās ar FK Beitar, šīs spēles sākums Spuņciema sporta hallē pl. 18.30.

KO TU STIPRAM PADARĪSI? Arī reaktīvajam Kristeram Lūsiņam apstādināt Nikara spēlētājus (attēlā Germanu Matjušenko) sestdien izdevās reti, pretinieku gadiem krātā telpu futbola pieredze lika sevi manīt visādās spēles izpausmēs.