26. Aprīlis, 2019
Vārda dienu svin: Rūsiņš, Sandris, Alīna

Ceļš līdz profesijai var mest neiedomājamus līkumus

Reģistrēties, lai varētu balsot
 
Ceļš līdz profesijai var mest neiedomājamus līkumus

Aizvadītajā nedēļā norisinājās «Jauniešu iedvesmas forums», kurā Valmieras apkārtnes jaunieši dalījās ar pieredzi ceļā uz savu darbu. Mārtiņš Sausais, kurš pašlaik ir Siguldas bobsleja trases ledus meistars, stāstīja,  kā nonācis šajā profesijā, ko augstskolā nemāca un par savu lielo apjukumu pēc vidusskolas pabeigšanas:

«Gandrīz jau deviņus gadus esmu ledus meistars Siguldas trasē. Bet sākums bija pavisam neierasts. Cik sevi atceros, ne skola, ne augstskola un nekas no tā visa mani neinteresēja, bija citas domas galvā. Tas bija gandrīz pirms desmit gadiem, nezinu, vai tagad vēl tā ir, bet toreiz bija tā sajūta — ja uzreiz pēc 12. klases neaiziesi uz augstskolu, tad esi savādāks. Es tajā vecumā nezināju, ko gribu. Vienkārši izvēlējos, kas ir vieglākais un ātrāk pabeidzamais. Iestājos vairākās vietās un izvēlējos studēt ekonomiku. Bet tagad varu godīgi pateikt, ka tas nav tas, ko es gribu dzīvē darīt. Pēc 12. klases vecāki un apkārtējie cilvēki spieda, tāpēc ķekša pēc aizgāju un iestājos RTU, un izmācījos.

Es būtu gribējis pēc vidusskolas pabeigšanas paņemt gadu brīvu, lai saprastu, ko gribu mācīties. Ticu, ka liela daļa no jums jau zina, ko grib darīt, kas jums patīk, nepatīk, bet gan jau dažs labs vēl vispār nezina. Paņem to gadu brīvu, pastrādā, kaut vai darbā, kas nepatīk, bet tā var saprast, ka tu to nevēlies, un tiekties uz kaut ko labāku. Studēju, un pienāca prakses laiks, gribēju ko citādāku, negribēju doties ne uz vienu standarta uzņēmumu. Paziņa man ieteica aizbraukt uz bobsleja trasi apskatīties, un tā sāku savu praksi, kuras laikā ieinteresējos par ledus meistara amatu.»

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
12. Aprīlis, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 

Partneri