16. Oktobris, 2018
Vārda dienu svin: Daiga, Dinija

Ceļazīmes uz Briseli — Kristai un Ingai

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Piektdien rīta pusē Liesmas redakcijā ciemojās Eiropas Parlamenta deputāts Krišjānis Kariņš, lai pasniegtu piemiņas balvas konkursa uzvarētājiem un izlozētu divus veiksminiekus, kuri pavasarī dosies uz Briseli, lai klātienē iepazītos ar Eiropas Parlamenta darbību.

Ceļazīmes uz Briseli — Kristai un Ingai

Tikšanās sākās ar iepazīšanos: Zaiga Auniņa atklāja, ka strādā pašvaldībā, seko līdzi notikumiem Eiropā un pasaulē, paralēli attīstot nelielu smiltsērkšķu produkcijas mājražošanas biznesiņu, Inga Vīlipa pastāstīja, ka dzīvo un strādā algotu darbu Valmierā, bet par politiku spriež vairāk no virsrakstiem, pārāk dziļi nerokot, savukārt Sannija Rakūne patlaban piestrādā un audzina bērnu, tāpēc par politiskām norisēm interesēties sanākot virspusēji. Ingum Jirgenam ir algots darbs noliktavā, bet Mārtiņš Grāvelsiņš strādā Limbažu novadā, taču, tā kā dzimtas saknes meklējamas Kocēnu novadā, tiek abonēta Liesma, lai uzzinātu par jaunumiem Valmieras pusē. Mārtiņš, kam todien bija vārda diena, studējis tiesību zinātnes un loģiski, ka interesējas arī par politiku. Naukšēnietis Jānis Zālīte atzinās, ka saimniecībā — kolhozā, paju sabiedrībā, tagad akciju sabiedrībā — strādā kopš 1974. gada un uzskatāms par tās vēsturi. Viena no jaunākajām konkursa dalībniecēm, cēsniece Krista Gabrāne, pastāstīja, ka šobrīd studē Kultūras akadēmijā Rīgā un mācās zviedru valodu.

Tad nāca kārta Krišjānim Kariņam raksturot savu darbošanos Eiroparlamentā: «Mūsu frakcija ir lielākā: 32 — 34% no pavisam 751 deputāta, tas nav vairākums, bet bez mums ļoti grūti jebko pieņemt. Eiroparlamentā nav pozīcijas un opozīcijas, katrā jautājumā sabiedrotie var mainīties, esam visu laiku spiesti nesaspļaut akā, no kuras dzersim. Lai kaut ko panāktu, jābūt pietiekamam balsu skaitam, tāpēc reizumis esam pat balsojuši kopā ar komunistiem. Mēs nekad neejam meklēt viņu balsis, bet, ja viņi ir izšķiroši, ņemam to par labu. Mēs Eiropā cenšamies arvien noteiktāk izvairīties no monopoliem, it īpaši enerģētikā, personīgi es visvairāk strādāju ekonomikas, enerģētikas un rūpniecības jautājumos. Kā jebkurā parlamentā esam specializēti, koncentrējoties uz ļoti konkrētām lietām. Likumprojekti, pie kuriem šobrīd strādāju kā atbildīgais, ir pret naudas atmazgāšanu — likums, kas ofšorus padara caurspīdīgākus, izveidojot patiesā labuma guvēju reģistru, — un enerģētikas joma, pārveidojot  elektrotirgus likumus Eiropā, atsakoties no subsīdijām, kas Latvijā pazīstamas kā OIK.»

Kad deputāts bija atbildējis uz konkursantu jautājumiem, sākās pats galvenais — visu septiņu vārdi, ierakstīti zīmītēs un aizlocīti, tika sajaukti manā Briselē pirktajā hūtē, no kuras Krišjānis Kariņš neskatoties izvilka divas — tā ceļazīmes uz Eiropas Parlamentu laimēja Krista Gabrāne un Inga Vīlipa.

Vēl deputāts, pirms doties tālāk uz Limbažiem, atzīmēja konkursa dalībnieku labo izpratni par politiskajiem procesiem, interesantajiem jautājumiem un avīzes lasītāju plašo ģeogrāfiju.

PĒC IZLOZES. No kreisās: Zaiga, Inga, Krista, Krišjānis, Ingus, Sannija, Jānis un Mārtiņš. Ārijas Romanovskas foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
14. Novembris, 2017

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai esat apmierināts ar 13. Saeimas vēlēšanu rezultātiem?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 

Partneri