18. Marts, 2019
Vārda dienu svin: Ilona, Adelīna

Būsim draudzīgāki!

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Pēdējā laikā TV ekrānos reklāmpauzēs regulāri gar acīm noņirb kaut kur redzētas atraktīvas ceļa zīmes ar asprātīgiem uzrakstiem. Nu, vismaz šo tekstu autori tādus domājas savus garadarbus esam. Tīri subjektīvi man ir pretenzijas tikai pret vienu, un kā par nelaimi tieši ar šo novēlējumu beidzas TV pauzīte: — līdz krustojums mūs šķirs... Dzirdot šādus vārdus, lai piedots, prātā iezogas doma par likteņupi Stiksu. Ne vairāk, taču arī ne mazāk... Vai nu tā gluži vajadzēja?

Būsim draudzīgāki!

Protams, šo iebildi norakstām uz manu greizo fantāziju, tāpēc turpinājumā par iecerēto un paveikto no CSDD puses: kampaņas Par labām attiecībām laikā vismaz pustūkstotis Latvijas iedzīvotāju snieguši savus priekšlikumus braukšanas kultūras uzlabošanai. Visus ieteikumus apkopojot, CSDD izvirzījusi piecus jaunus nerakstītos likumus, kam izstrādātas arī spilgtas ceļa zīmes un asprātīgi skaidrojumi ar vienotu mērķi — uzlabot dažādu satiksmes dalībnieku attiecības uz ceļa. Šie pieci jaunizveidotie likumi papildinās kampaņas Par labām attiecībām vasarā publiskoto desmit nerakstīto likumu klāstu.

Tautas ieteikumi saistīti ar satiksmes plūsmas uzlabošanu un saprātīgu, cieņpilnu brauktuves vai ietves sadalīšanu starp autobraucējiem, motobraucējiem un velobraucējiem, kā arī gājējiem. Tieši abas pēdējās grupas, manuprāt, varētu pieskaitīt pie neaizsargātajiem satiksmes dalībniekiem. Tiesa, viņi bieži vien par to aizmirst, nepamatoti paļaujoties uz domu, ka satiksmē visiem vienādas tiesības... Varbūt. Taču ne vienādas cerības izdzīvot kāda ceļu satiksmes negadījuma rezultātā.

Bet tagad — pieci jaunie nerakstītie likumi:

# M nozīmē arī mīlestību — esam pieklājīgi un iecietīgi pret tiem, kuri vēl mācās un apgūst auto vadīšanas iemaņas;

# Tu neesi viens — nekavējam satiksmi — braucam plūsmā un ritmā;

# Neliec uz sevi gaidīt — neguļam pie zaļās gaismas — sākam kustību uzreiz;

# Ar visiem pa labam — turamies pie labās malas arī gājēju un velo celiņos;

# Dod iespēju citiem — braucam pa labo joslu, kreiso atstājam apsteigšanai.

Manuprāt, tiem Rūcamlapas lasītājiem, kuri regulāri sēž pie stūres automašīnai, ļoti būtisks ir otrais nerakstītais likums. Ar šo lietu īpaši grēko tie, kuri dažādu apstākļu dēļ savu auto izmanto vien brīvdienās un svētku dienās. Braukt aizmugurē šādam īpatnim, īpaši jau pilsētā, kur faktiski nav iespēju apdzīt visu plūsmu bremzējošo lēnas braukšanas perfekcionistu, ir klusais ārprāts!

Taču — iecietība pāri visam. Jo no tās bieži vien atkarīga arī mūsu fiziskā veselība. Par to domājot, brauksim gana raiti, taču prātīgi!

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
12. Oktobris, 2017

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Kā vērtējat jauno valdību, premjera K.Kariņa vadībā?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 

Partneri