22. Maijs, 2019
Vārda dienu svin: Emīlija

Būs vai nebūs Rainis?

Reģistrēties, lai varētu balsot
 
Būs vai nebūs Rainis?

Kā 13. Saeimas vēlēšanu rezultātus futbola terminoloģijā raksturoja kāds sportisks Latvijas pilsonis – šoreiz nu jau bijusī valdošā koalīcija ir saņēmusi no vēlētājiem dzelteno kartīti. Kā zināms, pie otrās dzeltenās jau reizē tiek pacelta arī sarkanā, diskvalificējošā.

No Saeimā iekļuvušā septītnieka bijusī valdošā trīsvienība dala pēdējās trīs vietas – Nacionālā apvienība ar 13 deputātiem, ZZS ar 11 un Jaunā Vienotība – ar 8 vietām. Skarbi gan labo darbu čempioniem, gan īstenajiem tēvu zemes sargiem, gan tikko virsādas maiņu pārdzīvojušajiem... Savu līmeni Saeimā praktiski noturējusi Saskaņa – sociāldemokrātiem ar jūtamu krievisko piesitienu 23 vietas, kuras – ja negadās kaut kas ārkārtējs – atkal būs jātaupa darbam opozīcijā. Un tad nāk Latvijas politiskajā dzīvē reālais godalgotais trijnieks – (Artusa Kaimiņa) KPV LV ar 16, JKP arī ar 16 un Attīstībai/PAR! ar 13 deputātu vietām. Trīs jaunas slotas, kurām nu darbos vajadzētu Latvijā visus politiskos apcirkņus izpucēt tā, kā lielais Rainis savulaik atzinis: tā nevar palikt, tā nepaliks: līdz pašam pamatam jauns viss tiks! Tiesa, vēlētāju verdikts, iespējams, to nemaz neprasa, taču nenoliedzami norādījis, ka tauta vēlas redzēt Saeimā jaunas sejas, pie tam daiļākas par iepriekšējām, jo deputātu vidū ievērojami pieaudzis sieviešu skaits...

Politikas eksperti šādu vēlēšanu iznākumu par lielu pārsteigumu neuzskata, arī nepilnus 55% lielā/mazā vēlētāju aktivitāte esot ierasta lieta Eiropā.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
9. Oktobris, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 

Partneri