20. Oktobris, 2019
Vārda dienu svin: Leonīda, Leonīds

Burtiņa piebūve, ceļi un Burtnieks

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Lielajā Burtnieku novadā, kas apvieno sešus pagastus, sācies kārtējais darba gads. Uz Burtnieka aicinājumu nelielai sarunai labprāt atsaucās novada domes priekšsēdis GUNTARS ŠTROMBERGS.

Burtiņa piebūve, ceļi un Burtnieks

Kā varam īsumā vērtēt 2018. gadu?

Aizvadītais gads mums bijis interesants un veiksmīgs, manuprāt, arī daudziem jauniem atklājumiem bagāts. Pats šobrīd jūtos daudzmaz apguvis darbu pašvaldībā, kaut kādu līmeni jau esmu sasniedzis. Protams, ir liels gandarījums, ka pērn mums realizēti visi lielākie projekti, praktiski viss, ko bijām paredzējuši būvniecībā, ceļu infrastruktūras sakārtošanā, meliorācijā un arī dažādos citos projektos, ir sekmīgi realizēts. Pabeigta Matīšu kultūras nama rekonstrukcija, tur vēl palikušas tikai papīru formalitātes. Tagad palikusi vien telpu iekārtošana, apgaismojuma un skaņu aparatūras izvietošana. Domājam vērt vaļā Matīšu kultūras namu uz februāra beigām. Jā, savulaik varbūt daudziem šis projekts radīja šaubas ar savām izmaksām, taču, manuprāt, matīšnieki šodien ir lieli ieguvēji, pavisam cits skats tagad, ciematam cauri braucot, ir centrā, kur atjaunotais kultūras nams ar sakopto apkārtni! Prieks arī par jauno Rencēnu pamatskolas sporta laukumu. Šis objekts arī nebija lēts prieks, taču, domāju, ka arī tur viss būs kārtībā – Rencēnos allaž cilvēki ar sportu nodarbojušies, no turienes nāk vairākas slavenu sportistu dinastijas. Lai rencēniešiem arī jaunajā stadionā nezūd sportošanas prieks, lai tur aug jauni sekotāji olimpiešiem Jānim Skrastiņam, Jānim Karlivānam un Oskaram Ķibermanim!

Pērnā gada sākumā runājām arī par lokālām reformām – iecerēm nedaudz optimizēt pagastu pārvalžu darbu. Vai  kādas taustāmas pārmaiņas jau notikušas?

Esam izveidojuši jaunu sistēmu – vienu pārvaldnieci pār diviem pagastiem – Matīšiem un Vecati. Protams, pagasti turpina funkcionēt tāpat kā līdz šim, tikai pārvaldi pār divām teritorijām tagad veic viens cilvēks – Matīšu pagasta pārvaldniece Skaidrīte Klāsone. Vecates pagasta bibliotekāre Ilze Zariņa ir atbildīga par savu pagastu, lēnām tas darbs tiek iepazīts un apgūts. Bijusī Vecates pagasta pārvaldniece devās pensijā. Gan Matīšos, gan Vecatē joprojām, tāpat kā tas bija līdz šim, ir savs saimnieks. Pirms šīm pārmaiņām daudz tikāmies ar vietējiem iedzīvotājiem, runājām.

MATĪŠU CENTRS. Tāds, ar mūsdienīgi iekārtotu skvēriņu rekonstruētās kultūras nama ēkas priekšā, šodien izskatās Matīšu ciemata centrs: tīkams gan vietējiem, gan caurbraucējiem.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
10. Janvāris, 2019

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 

Partneri