21. Aprīlis, 2019
Vārda dienu svin: Marģers, Anastasija

Brīvskolotāji lauž starptelpu robežas!

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Kā teicis jaunvārda izveidotājs Mārtiņš Sils, brīvskolotājs ir divu vārdu savienojums. Pirmais jeb «brīvs» nozīmē viņu pašu pastāvīgu braukšanu pa jebkādiem ceļiem, ko ļauj paveikt motocikli, kā arī brīvpusdienas, ar kurām vietējie mēdz pacienāt. «Skolotājs» simbolizē vēlmi dalīties ar apgūto un iemācīt ko jaunu citiem, sasniedzot pēc iespējas plašāku publiku. Galvenā ideja brīvskolotājiem ir iepazīt pasauli, tajā esošos kontinentus un valstis, pildot skolēnu sagatavotus uzdevumus un pēc tam informējot jauniešus, publicējot ierakstus sociālajos tīklos. Šāds princips strādāja tūrē gan pa Āfriku, gan pa Ameriku, gan arī abās Latvijas ekspedīcijās, taču šoreiz, gatavojoties braucienam uz Austrāliju un dodoties mājup caur Āziju, brīvskolotāji izlēma, ka jāvirzās soli uz priekšu, ļaujot skolēniem Latvijā redzēt to, kas notiek Austrālijā. Tiesa gan, lai to paveiktu, nāktos samazināt attālumu starp abām valstīm jeb lauzt telpas robežas. Cik gan grūti tas varētu būt?

Brīvskolotāji lauž starptelpu robežas!

Arī šo iemeslu dēļ decembra nogalē Latvijas Universitātes Microsoft Inovāciju centrā notika pasākums, lai prezentētu Latvijā pirmo «2 Ratu Brīvskolotāju digitālo platformu». Uz tikšanos bija ieradušies pārstāvji no Microsoft Latvia, Datorzinību centra, kā arī paši brīvskolotāji un viņu lielākie atbalstītāji. No Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas piedalījās 10.b klases skolēns Ričards Edijs Štibe un ģeogrāfijas un sociālo zinību skolotāja Anda Asafreja. Savukārt Nītaures un Babītes skolu skolēni notikumam pieslēdzās tiešsaistē. Pasākumu vadīja žurnālists, sabiedrībā zināmu televīzijas raidījumu vadītājs Pauls Timrots.

UZ JAUNIEM IZAICINĀJUMIEM. No kreisās: Ģirts Vilnis, Ričards Edijs Štibe, Mārtiņš Sils, Eižens un Anda Astafreja. Gerdas Kivlenieces foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
3. Janvāris, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 

Partneri