22. Februāris, 2019
Vārda dienu svin: Rigonda, Adrians, Ārija

Brikšņu vietā Dabas klase

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Vērīgākie valmierieši jau ir pamanījuši, ka šovasar sākta Gaujas krasta sakopšana Atpūtas parka teritorijā starp Kazu krācēm un Vanšu tiltu. Darbi te notiek Latvijas vides aizsardzības fonda finansēta projekta «Gaujas krasta daļas Valmieras pilsētā sakopšana un labiekārtošana dabas un bioloģiskās daudzveidības saglabāšanai un aizsardzībai» ietvaros. Cītīgi tajos piedalījās arī vasaras nodarbinātības programmā iesaistītie jaunieši. Iepriekšējās nedēļas nogalē no krūmiem un saaugumiem atbrīvotajā pussalā arī ar jauniešu aktīvu līdzdalību brīvā dabā mācību gadu sāka Dabas klase.

Brikšņu vietā Dabas klase

Vispirms tika pacelts simboliskais Zaļās Valmieras karogs. Tad divu pilsētas ekoskolu — Viestura vidusskolas un Valmieras 2. vidusskolas — audzēkņi, kā arī Latvijas Dabas muzeja entomologs (kukaiņu pētnieks) Jānis Dreimanis vadīja nodarbības trīs dabas izziņas darbnīcas.

 

Pret nedraudzīgumu dabai

Manuprāt, šai ilgus gadus nesakopotajai, ar tukšām pudelēm un atkritumu maisiņiem piedrazotajai vietai ļoti atbilstošu tematu pieteica skolotājas Ņilas Zaicevas vadītie 2. vidusskolas dabas draugi: viņi rādīja plakātus un zīmējumus par pagājušajā gadā pašu veiktajiem pētījumiem, kādos apjomos turpinās dabas piesārņošana ar dažādiem atkritumiem. Galvenais šo pētījumu akcents — plastmasas iepirkumu maisiņi. Latvijā gadā tādus iztirgo un pēc tam kaut kur izmet vismaz 165 tonnas. Lai iedzīvotāji šos plastmasas maisiņus izmantotu mazāk, tiem noteikta pietiekami augsta cena. Diemžēl vairums iedzīvotāju ir gatavi maksāt, bet no plastmasas kulītēm atteikties negrib. Pētījuma secinājums, ka, turpinot pārdot plastmasas iepirkumu maisiņus par paaugstinātu cenu, tirgotāji ar tiem pat pelna.

ŪDEŅU PĒTNIECES NO VIESTURA VIDUSSKOLAS. Skolotāja Sarmīte Allika (no kreisās), skolnieces Ance Eva, Sintija, Kitija, Dārta un skolotāja Sarmīte Balode. Ārijas Romanovskas foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
15. Septembris, 2017

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Kā vērtējat jauno valdību, premjera K.Kariņa vadībā?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
 
 
 

Partneri