20. Augusts, 2019
Vārda dienu svin: Bernhards, Boriss

Brenguļu centriņam – jau 10 gadu

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Sporta un kultūras centrs «Kaimiņi» Brenguļos svin savu apaļo pastāvēšanas jubileju. Tā jau 10 gadus ir vieta, kur sanākt kopā kaimiņiem no tuvākas un tālākas apkārtnes mājām, lai baudītu kultūru, palasītu žurnālus un grāmatas vai aktīvi pavadītu laiku.

Brenguļu centriņam – jau 10 gadu

Daudzām pašvaldībām, sabrūkot kolhoziem, palika mantojumā dažādas ēkas, ko bija grūti uzturēt, bet tas nebija Brenguļu gadījumā. «Mums nebija infrastruktūras. Jauniešu bija daudz, un viņiem īsti nebija, ko darīt. Mēs, pašvaldība, jutāmies cilvēkiem parādā. Viens ir rāt bērnus, ka viņi dara palaidnības, bet patiesībā viņiem nebija, kur sevi izlikt. Un tā radās šī doma,» skaidro Beverīnas novada pašvaldības sociālā darbiniece Austra Blīgzna-Vīķe, kāpēc centrs radies. Viņa notikumus labi atceras, jo pirms novadu reformas bija Brenguļu pagasta padomes priekšsēdētāja.

Atminoties dzīvi ciematiņā pirms ēkas būvniecības, Austra Blīgzna-Vīķe min: «Bibliotēka atradās dzīvoklī. Mums bija sākumskola, kas nodibināta 92. gadā, bet bērniem vajadzēja lielākas telpas. Skolā nebija sporta zāles, fizkultūras stundām izmantoja aktu zāli.»

SENĀ ŠĶŪŅA (attēla kreisajā stūrī) daļā atrodas pašvaldības rīcībā esošas telpas un bibliotēka, savukārt halle ir piebūvēta klāt no jauna. Tagad ēka ir divstāvu, bet ar saglabātām vēstures iezīmēm. Kolāžā izmantots: foto no Beverīnas novada pašvaldības arhīva (kreisajā apakšējā stūrī), Jāņa Līgata foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
31. Janvāris, 2019

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 

Partneri