Brāļi Bertāni un Šmits palīdz Latvijai uzvarēt

5.Septembris, 2017

Jau trīs D apakšgrupas spēles Eiropas čempionāta finālturnīrā basketbolā Stambulā (Turcija) aizvadījusi Latvijas valstsvienība ar trim mūspuses basketbola skolas audzēkņiem — Rolandu Šmitu (Valmiera), Dairi un Dāvi Bertāniem (Rūjiena) sastāvā. Čempionāta atklāšanas spēlē tika paspēlēts pērnās Olimpiādes sudraba medaļniekiem serbiem — 82:92. Daira kontā šajā spēlē — 27:38 nospēlētas minūtes, 23 punkti, 5AB, 6RP un ef. koef. +25. Dāvja statistika — 25:41 minūtes, 16P, 6AB, +18. Rolands 13:55 minūtēs realizēja vienu no trim metieniem (trīnītis) un spēli pabeidza ar neitrālu efektivitātes koeficientu.

Otrajā spēlē Latvija pārliecinoši tika galā ar Beļģiju — 92:64. Šo spēli pirksta savainojuma dēļ izlaida Dāvis. Dairis atkal bija savu uzdevumu augstumos — 28:24 minūtes, 10P, 4AB, 4RP, +16. Rolands 08:24 nospēlētajās minūtēs guva divus punktus nopelnīja četras personiskās piezīmes, reizi nobloķēja pretinieka metienu un nopelnīja +1 ef. koef.

Trešajā spēlē, neskatoties uz visai nelielo pārsvaru rezultātā un pēdējās ceturtdaļas pretinieku atspēlēšanos, Latvijai visai pārliecinoša uzvara pār Lielbritāniju — 97:92. Kārtīgu uguņošanu šajā spēlē sarīkoja Dāvis, 17:50 minūtēs sametot 22 punktus (3p 7/8!), viņam arī +23 ef. koef. Dāvja vecākais brālis Dairis 24:55 nospēlētās minūtēs guva astoņus punktus, izdarīja piecas rez. piesp., izcīnīja 4 atl. b. un pabeidza spēli ar +8 ef. koef. Rolandam spēlē ar britiem 13:04 minūtes, kuru laikā viens rezultatīvs 2+1 gājiens, 4AB un +3.

Šodien Latvijai spēle ar Krievijas izlasi, tās sākums pl. 14:15.