15. Oktobris, 2019
Vārda dienu svin: Hedviga, Helvijs, Eda

BMX klubs Tālava pasaules čempionātā Beļģijā

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Neierasti karstās un garās dienas bija milzīgs pārbaudījums katram sportistam, kurš Beļģijas pilsētā Zolderā īpaši svelmainos laika apstākļos, gaisa temperatūrai sasniedzot pat plus 40 grādus pēc Celsija, jau no 23. jūlija cīnījās par 2019. gada pasaules BMX čempionu tituliem. Viņu vidū arī 19 BMX kluba Tālava trenera Olafa Lakuča audzēkņi.

BMX klubs Tālava pasaules čempionātā Beļģijā

Līdz lielajam finālam tika divi tālavieši – B7 grupā Kristaps Klāvs Elbrets, kurš izcīnīja augsto piekto vietu, tādējādi šim Valmieras bērnu sporta skolas  audzēknim gan triumfs Eiropas čempionātā, gan piektā vieta pasaulē. Anna Pedraudze meiteņu G8 ieskaitē finišu sasniedza astotā.

23. jūlijā, kad Zolderā startēja visa vecuma krūzeru grupu braucēji, starp viņiem aktīvi cīnījās arī divi tālavieši. Roberts Treimanis demonstrēja stabilus braucienus dienas garumā, bet pusfināla braucienā mazliet pietrūka, lai iekļūtu lielajā finālā. Rezultātā valmierietis var lepoties ar 10. vietu pasaules čempionātā starp krūzeru 25-29 grupas braucējiem. Imants Sokolovs savā 30-34 krūzeru grupā sacensības noslēdza ceturtdaļfināla braucienā.

24. jūlijā cīņas par pasaules čempiona titulu aizvadīja desmit jaunāko grupu braucējiem līdz 12 gadiem, kur lielisku sniegumu demonstrēja  jau pieminētie Kristaps Klāvs Elbrets un  Anna Pedraudze.

Starp pasaules spēcīgākajiem BMX braucējiem G9 grupā Sofijai Keitai Krūmiņai 15., bet B7 grupā Valteram Ozolam – 16. vieta. Ceturtdaļfinālos G11 grupā Madarai Katei Treimanei 5., B5 grupā Jēkabam Ozolam 7., B8 grupā Tomam Višņevskim 8.vieta. B11 grupā Artūram Robertam Krūmiņam sešpadsmitdaļfinālā 5. vieta,  bet B9 grupā  Agris Bērziņš un Valters Pozdņihovs sacensības noslēdza pēc priekšbraucieniem.

Ceturtdien, lielajā karstumā  slaukot sviedrus,  startēja Latvijas jaunatnes izlases sportiste Līva Lizete Glāzere no Tālava/VBSS savā G15 grupā aizvadīja stabilus dienas piekšbraucienus un astodaļfinālu, bet ceturtdaļfinālā ar piekto vietu bija par maz, lai virzītos tālāk. Puišu B13 grupā Ralfs Frīdvalds sacensības noslēdza astodaļfinālā, bet B14 grupā Dāvis Elbrets pēc priekšbraucienu kārtas. B15 grupā Kārlis Pedraudzis un Mārtiņš Emīls Treimanis piedzīvoja nelāgus kritienus un sacensības neturpināja jau pēc otra priekšbrauciena.

Pasaules čempionāta kulminācija bija sestdien, 27. jūlijā, kad ar lielu cīņassparu par pasaules čempiona titulu cīnījās Olafa Lakuča audzēkņi – Latvijas pieaugušo izlases juniors Edvards Glāzers  un azartiskais Elites  sportists Mikus Dāvis Strazdiņš, abi Tālava/ VBSS pārstāvji.

Sacensību   trijos priekšbraucienos Edvards finišēja ceturtajā, otrajā un sestajā pozīcijā, viņai tikai punkts pietrūka, lai kvalificētos nākamajai kārtai – ceturtdaļfinālam.  Par pasaules čempionu junioru puišu konkurencē kļuva  francūzis Tatjans Lui Hin Tsans. Elites vīru grupā Strazdiņš pirmajos divos braucienos sestais, bet trešajā braucienā septītais. Ar to astotdaļfinālam nepietika. Par pasaules čempionu  kļuva pieredzējušais Tvans van Gendts no Nīderlandes, sudrabs Valmieras maču Eiropas čempionam Nikam Kimmanam, bet bronza – 2018. gada pasaules čempionam Silveinam Andrē no Francijas.

TĀLAVIEŠI ZOLDERĀ. BMX kluba Tālava braucēji, trenera Olafa Lakuča audzēkņi, pasaules čempionātā Beļģijā.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
30. Jūlijs, 2019

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 

Partneri