23. Septembris, 2018
Vārda dienu svin: Vanda, Veneranda, Venija

„BK Valmiera” uzveic „Barons kvartāls” un izcīna 15. uzvaru LBL

Reģistrēties, lai varētu balsot

Sestdien, 18. janvārī “BK Valmiera” savā laukumā Latvijas Basketbola līgas spēlē ar 85:76 apspēlēja „Barons kvartāls”, gūstot 15. uzvaru turnīrā. Valmieriešu labā ar 21 punktu izcēlās Jānis Kaufmanis un Viktors Iļjins.

Spēles pirmajās minūtēs vadībā izvirzījās „Barons”, veicot piecu punktu izrāvienu. Vadību viesi saglabāja gandrīz visu pirmo ceturtdaļu, bet Edmunda Elkšņa rezultatīvā iesaistīšanās spēlē ļāva valmieriešiem rezultāta starpību saglabāt nelielu. Pēc spēlētām desmit minūtēm „BK Valmiera” atradās viena precīza tālmetiena attālumā, 18:21. Līdzīga cīņa turpinājās līdz otrās ceturtdaļas vidum, kad Jānis Kaufmanis izvirzīja vadībā valmieriešus, sākot vidzemnieku izrāvienu. Otrā ceturkšņa otrajā daļā valmierieši kopīgiem spēkiem guva 14 punktus, kamēr pretinieki guva vien divus. Tas ļāva „BK Valmiera” noslēgt pirmo puslaiku vadībā ar 43:32.

Otro puslaiku rezultatīvi iesāka Viktors Iļjins un Kristaps Dārgais, tomēr katram rezultatīvam valmieriešu uzbrukumam ar rezultatīvu darbību atbildēja „Barons kvartāls”. Desmit sekundes pirms trešā ceturkšņa beigām viesi pietuvojās līdz trīs punktiem, bet līdz ar ceturtdaļas beigu signālu Kaufmanis realizēja trīs punktu metieni pāri divu „Barons” spēlētāju rokām, palielinot „BK Valmiera” pārsvaru, rezultāts 60:53. Spēles izšķirošajā ceturksnī „Barons” aktīvi centās atspēlēties, bet Kaufmaņa un Iļjina rezultatīvie uzbrukumi ļāva valmieriešiem turēties vadībā. Ceturtdaļas vidū Ernests Kalve realizēja divus tālmetienus pēc kārtas, panākot 10 punktu pārsvaru „BK Valmiera” (77:67). Spēles izskaņā „Barons kvartāls” vairs nebija pa spēkam apdraudēt mājinieku vadību un „BK Valmiera” ar rezultātu 85:76 izcīnīja 15. uzvaru LBL turnīrā.

„BK Valmiera” – „Barons kvartāls” 85:76 (18:21, 25:11, 17:22, 25:22)

„BK Valmiera”: Kaufmanis 21, Iļjins 21, Kalve 15 (7ab), Elksnis 9, Dārgais 8, Cipruss 6, Ziediņš 3, Gabrāns 2, Amoliņš.

„Barons kvartāls”: Čavars 15 (7ab), Mednis 14, Čoders 12 (8rp), Bergmanis 9, Apsītis 9, Rozītis 7, Zonne 4, Mētra 4, Rubenis 2, A.Epners, G.Epners.

Pēc spēles savā komentārā par maču dalījās „BK Valmiera” jaunieguvums Ernests Kalve: „Spēli vērtēju pozitīvi, jo galvenais ir tas, ka uzvarējām. Svarīgāka par spēles kvalitāti ir izcīnītā uzvara. Protams, ir daudz aspektu kas mūsu spēlē ir jāuzlabo un to mēs noteikti darīsim.” Valmierieši ar 45-29 pārspēja pretiniekus cīņā par atlēkušajām bumbām. „Cīņā par atlēkušajām bumbām izpaudās mūsu komandas auguma pārsvars. Mums ir Cipruss, Iļjins un Ziediņš, kuri ļoti labi cīnās par bumbām. Tā kā izmantojām auguma pārsvaru un uzvarējām cīņā zem groziem.”

Ernests Kalve šajā spēlē guva 15 punktus un izcīnīja 7 atlēkušās bumbas: „Pats ar savu sniegumu neesmu apmierināts, jo neesmu labā sportiskā formā. Daudzus metienus aizmetu garām, iespējams pieņēmu nepareizos lēmumus. Es domāju, ka ir iespēja uzlabot savu sniegumu un turpmāk centīšos palīdzēt komandai vairāk.” Valmierā Kalve atgriezās pēc divu gadu prombūtnes: „Valmierā atmosfēra ir palikusi labāka kā pirms diviem gadiem. Ir daudz vairāk skatītāju, kas atbalsta komandu. Cepuri nost „BK Valmiera” līdzjutēju priekšā.

Nākamo spēli „BK Valmiera” aizvadīs otrdien, 21. janvārī, kad Baltijas Basketbola līgas spēlē Valmierā tiksies ar Tallinas „Kalev”.