26. Septembris, 2018
Vārda dienu svin: Kurts, Knuts, Gundars

„BK Valmiera” uzvara izslīd no rokām Jelgavā

Reģistrēties, lai varētu balsot

Trešdien 15. janvārī Latvijas Basketbola līgas spēlē Jelgavā “BK Valmiera” mača pēdējās sekundēs piedzīvoja sāpīgu zaudējumu pret BK “Jelgava”, 71:73. Ernests Kalve debitēja “BK Valmiera” sastāvā ar 19 gūtiem punktiem.

Spēles sākumā abas komandas apmainījās ar rezultatīviem uzbrukumiem, kam sekoja četru minūšu ilga neprecizitāšu sērija. Abu komandu uzbrukums atvērās pirmās ceturtdaļas otrajā pusē, kad Raimonds Gabrāns un Ernests Kalve noorganizēja “BK Valmiera” izrāvienu. Mača pirmās desmit minūtes noslēdzās ar rezultātu 21:13. Otrās ceturtdaļas sākumā iebuksēja valmieriešu uzbrukums, ļaujot zemgaliešiem samazināt rezultāta starpību. Ceturkšņa otrajā pusē vairākās epizodēs rezultatīvi nospēlēja Rihards Žvīgurs, ļaujot pirmo puslaiku “BK Valmiera” noslēgt vadībā ar rezultātu 34:30.

Otrā puslaika ievadā jelgavniekiem izdevās divreiz izlīdzināt rezultātu, tomēr “BK Valmiera” neļāva pretiniekiem izvirzīties vadībā līdz spēles 27 minūtei, kad Artūrs Bricis panāca minimālu vadību mājiniekiem. Tomēr jau nākošajā uzbrukumā Edmunds Elksnis ar trīs punktu metienu atguva vadību vidzemniekiem un trešā ceturtdaļa noslēdzās ar rezultātu 55:48 par labu “BK Valmiera”. Noslēdzošās ceturtdaļas vidū pēc Edmunda Elkšņa un Kristapa Dārgā precīzajiem soda metieniem “BK Valmiera”panāca +9. Tomēr valmieriešu pārsvars izplēnēja divās minūtes, kuru laikā mājinieki izlīdzināja rezultāru, panākot 67:67. Četrdesmit sekundes pirms mača beigām Bricis vadībā izvirzīja jelgavniekus. Viņam atbildēja Ernests Kalve, pusminūti pirms mača beigām izlīdzinot rezultātu. Mirkli vēlāk Bricis vēlreiz vadībā izvirzīja jelgavniekus, bet septiņas sekundes līdz mača beigām Elksnis aukstasinīgi realizēja divus soda metienus un izlīdzināja rezultātu. Tomēr pēdējais vārds piederēja Bricim, kurš mirkli pirms spēles beigu signāla realizēja metienu pāri pretspēlētāja rokām un sagādāja viesiem zaudējumu ar 71:73, liekot valmieriešiem otro reizi sezonā no Jelgavas aizbraukt ar nokārtām galvām.

“BK Valmiera” - BK “Jelgava” 71:73 (21:13, 13:17, 21:18, 16:25)

“BK Valmiera”: Kalve 19, Gabrāns 12, Elksnis 10, Žvīgurs 9, Iļjins 7 (8ab), Kaufmanis 5, Cipruss 3 (8ab), Dārgais 3, Amoliņš 2, Ziediņš 1.

BK “Jelgava”: Bricis 24 (10ab), Silavs 17, Krūmiņš 10, Kanbergs 8 (5rp), Justovičs 5, Skidan 5, Čunda 4, Paegle, Mizis, Bērziņš.

Nākamo spēli Latvijas Basketbola līgā “BK Valmiera” aizvadīs sestdien, 18:30 savā laukumā uzņemot  “Barons kvartāls”.