18. Novembris, 2018
Vārda dienu svin: Doloresa, Aleksandrs

„BK Valmiera” sakauj Liepāju un gūst desmito uzvaru LBL

Reģistrēties, lai varētu balsot

Trešdien, 4. decembrī „BK Valmiera” izcīnīja piekto uzvaru pēc kārtas un desmito kopumā Latvijas Basketbola līgā, pārspējot „Liepāja/Trobet” ar 78:65. Par spēles rezultatīvāko spēlētāju ar 19 punktiem kļuva Jānis Kaufmanis.

Foto autors: Jānis Priedītis

Spēli „BK Valmiera” iesāka ar Kristapa Dārgā danku pretinieku grozā un precīzu Jāņa Kaufmaņa trejaci, kas liepājnieku trenerim Uvim Helmanim lika pieprasīt minūtes pārtraukumu jau pēc mača pirmajām 60 sekundēm. Pirmās ceturtdaļas vidū „Liepāja/Triobet” izlīdzināja rezultātu - 11:11, tomēr valmierieši pretiniekiem vadībā izvirzīties neatļāva. Pirmā ceturkšņa noslēdzošajā minūtē Kaufmanis guva piecus punktus, ļaujot pirmās desmit minūtes „BK Valmiera” noslēgt vadībā ar 24:16. Otrās ceturtdaļas vidū Iļjins ar vairākiem sekmīgiem uzbrukumiem pēc kārtas palielināja vidzemnieku pārsvaru līdz +14. Tomēr liepājnieki nepadevās un līdz pirmā puslaika beigām ar precīziem trejačiem sadeldēja mājinieku pārsvaru – 43:39.

Otro puslaiku atkal produktīvi iesāka Kaufmanis, gūstot septiņus punktus un ļaujot „BK Valmiera” palielināt pārsvaru līdz +13, bet liepājnieku apskaužamā precizitāte no tālās distances ļāva viesiem samazināt rezultāta starpību līdz diviem punktiem. Trešās ceturtdaļas beigās ar diviem precīziem trejačiem izcēlās Māris Ziediņš, pirms izšķirošās ceturtdaļas panākot rezultātu 64:56. Noslēdzošajā ceturksnī kurzemnieku pūles izlīdzināt spēli nevainagojās panākumiem un „BK Valmiera” garā gala spēlētāji pārliecinoši nospēlēja mača izskaņā, nodrošinot valmieriešiem uzvaru ar 78:65. Līdz ar to „BK Valmiera” Latvijas čempionātā guvusi piecas uzvaras pēc kārtas, kas šobrīd ļauj komandai atrasties turnīra tabulas trešajā vietā.

„BK Valmiera” – „Liepāja/Triobet” 78:65 (24:16, 19:23, 21:17, 14:9)

„BK Valmiera”: Kaufmanis 19, Iļjins 15 (10ab), Ziediņš 14 (11ab), Dārgais 14, Amoliņš 5, Cipruss 4, Elksnis 4, Geks 2, Gabrāns 1 (9rp).

„Liepāja/Triobet”: Ate 15, Jurēvičus 11, Miglinieks 11, Jakovičs 10, Magone 5, Mažutis 4, Helmanis 4, Freimanis 3, Blaus 2.

„BK Valmiera” centrs Viktors Iļjins šajā spēlē izcēlās ar double-double, gūstot 15 punktus un izcīnot 10 bumbas zem groziem: „Brīžiem spēle bija kā pa viļņiem. Trešajā ceturtdaļā nedaudz apjukām, neizpildījām trenera norādījumus un liepājniekiem izdevās pietuvoties, bet salikām visu pa vietām un izcīnījām svarīgu uzvaru. Visu spēli atradāmies vadībā un kopumā aizvadījām labu maču. Pats savu sniegumu varu novērtēt kā labu, lai gan vienmēr var labāk. Ar katru spēli ir jūtams progress, jo šobrīd vēl neesmu līdz galam iespēlējies. Ar laiku sajutīšu komandas biedrus, labāk sapratīsimies un rezultāts neizpaliks. Laikā ko pavadīju „VEF Rīga” komandā ieguvu labu pieredzi, daudz zināšanu un lielu pārliecību par saviem spēkiem. Spēlēšana pret Eiropas kausa un VTB līgas spēlētājiem ir devusi rūdījumu, kas palīdz pārliecinoši spēlēt šeit Valmierā. Būs labi!”

Nākamo spēli savā laukumā „BK Valmiera” aizvadīs otrdien, 10. decembrī, kad Baltijas Basketbola līgas spēlē uzņems BK „Jēkabpils” basketbolistus.