16. Decembris, 2018
Vārda dienu svin: Alvīne

“BK Valmiera” sagrauj jēkabpiliešus

Reģistrēties, lai varētu balsot

Otrdien, 10. decembrī “BK Valmiera” Baltijas Basketbola līgas spēlē savā laukumā ar 95:67 sakāva BK “Jēkabpils”, izcīnot trešo uzvaru Baltijas līgas A grupā. “BK Valmiera” sastāvā rezultatīvākais ar 25 punktiem bija Kristaps Dārgais.

Spēle iesākās ļoti rezultatīvi. Pirmajās piecās minūtēs grozā krita gandrīz katrs tā virzienā palaistais metiens, rezultāts 18:11 par labu valmieriešiem. Pirmās ceturtdaļas otrajā pusē jēkabpilieši sadeldēja rezultāta starpību līdz minimumam, bet valmierieši ceturksni pamanījās noslēgt ar nelielu izrāvienu, panākot 25:20. Otrajā ceturtdaļā pēc Kaspara Ciprusa precīzā metiena valmierieši panāca +11, bet viesi samazināja rezultāta starpību. Pirmais puslaiks noslēdzās ar Dāvja Geka precīzu metienu, rezultāts 42:35.

Otro puslaiku ļoti produktīvi iesāka Kristaps Dārgais divu ar pusi minūšu laikā guva desmit punktus, panākot valmieriešiem vērā ņemamu pārsvaru. Trešās ceturtdaļas vidū pēc Māra Ziediņa precīzā metiena “BK Valmiera” pārsvars sasniedza jau +19. Ceturkšņa turpinājumā jēkabpiliešiem neizdevās būtiski samazināt rezultāta starpību un pirms noslēdzošās spēles daļas “BK Valmiera” atradās vadībā ar 66:49. Spēles noslēdzošajā ceturksnī rezultatīvi spēlēt turpināja Dārgais, bet Geks realizēja divus tālmetienus no savas puses. Šādai “BK Valmiera” spēlei jēkabpilieši neko nespēja likt pretī un “BK Valmiera” ar rezultātu 95:67 izcīnīja trešo uzvaru BBL A grupā.

“BK Valmiera” - BK “Jēkabpils” 95:67 (25:20, 17:15, 24:14. 29:18)

“BK Valmiera”: Dārgais 25 (7ab), Iļjins 16 (8ab), Gabrāns 14 (6rp), Ziediņš 12, Kaufmanis 8, Geks 8, Cipruss 6, Amoliņš 3, Elksnis 3.

BK “Jēkabpils”: Barnīss 18, Pozņaks 14, Randerss 12, Sirsniņš 7 (6rp), Virsis 6, Arnītis 6, Kravčenko 4, Leja.

Savā komentārā par spēli dalījās “BK Valmiera” uzbrucējs Kristaps Dārgais:“Esmu pārliecināts, ka šodienas rezultāta starpība bija atbilstoša spēles gaitai. Zināms ka jēkabpiliešiem šobrīd sastāvā ir palieli robi un ir tikai seši pamata rotācijas spēlētāji. Ja pirmajā puslaiku šādā sastāvā vēl var izturēt, tad otrajā viņi nolūza. Pretiniekiem metienu procents pasliktinājās, kamēr mēs izmantojām ātro uzbrukumu iespējas. Tā arī uzvara atnāca. Uzskatu, ka otrajā puslaikā ātrajos uzbrukumos izdevās aizskriet pateicoties mūsu labajai fiziskajai sagatavotībai. Tādēļ noteikti jāuzslavē mūsu fiziskās sagatavotības treneris un fizioterapeiti. Kā redzam mūsu komandā visi spēlētāji ir gatavi doties laukumā un spēlēt.“ Kristaps šajā spēlē izcēlās ar 25 gūtiem punktiem un ar savu sniegumu bija apmierināts: “Man šī bija līdz šim labākā spēle “Valmieras” kreklā. Ja es parādu, ka varu iemest no distances, tad pretiniekam jāsāk segt ciešāk, kas dod iespējas vieglāk aiziet garām caurgājienos.  Neatceros kad pēdējo reiz būtu četras reizes izmetis no tālās distances. Forši, ka izdevās realizēt šos metienus. Tā pat bieži izdevās aizskriet ātrajos uzbrukumos, par ko paldies jāsaka komandas biedriem, kas atdeva labas piespēles.”

Nākamo spēli “BK Valmiera” aizvadīs 18. decembrī izbraukumā pret BK “Saldus”, savukārt jau 22. decembrī valmierieši savā laukumā uzņems BK “Jēkabpils”, bet šoreiz jau Latvijas Basketbola līgas ietvaros.