20. Novembris, 2018
Vārda dienu svin: Anda, Andīna

“BK Valmiera” piekāpjas Somijas spēcīgākajam klubam

Reģistrēties, lai varētu balsot

Otrdien, 11. februārī Baltijas Basketbola līgas spēlē “BK Valmiera” savā laukumā ar 69:78 piedzīvoja zaudējumu pret Somijas čempionāta vadošo komandu Tampere “Pyrinto”. Ar 18 punktiem valmieriešiem rezultatīvākais bija Ernests Kalve.

Spēles sākumā precīzus tālmetienus realizēja Ernests Kave un Sandis Amoliņš, ļaujot valmieriešiem jau spēles pirmajās minūtēs izvirzīties vadībā. Kopīgiem spēkiem audzējot pārsvaru, “BK Valmiera” pirmās ceturtdaļas otrajā pusē panāca +7, tomēr pirms ceturkšņa noslēguma somi samazināja “BK Valmiera” pārsvaru līdz 15:12. Otrās ceturtdaļas ievadā “Pyrinto” izlīdzināja rezultātu un pārņēma vadību, tomēr valmierieši ātri atguva vadību, ko noturēja līdz pirmā puslaika noslēgumam, 34:33.

Otrais puslaiks mājiniekiem iesākās neveiksmīgi, pieļaujot vairākas kļūdas, kuras viesiem izdevās pārvērst vieglos punktos. Somi veica izrāvieni 15:2. Trešajā ceturtdaļā “BK Valmiera” spēlētājiem neizdevās samināt rezultāta starpību, līdz ar to pirms noslēdzošā ceturkšņa vidzemnieki atradās iedzinējos ar 46:60. Trešajā ceturtdaļā galvenokārt pateicoties Jāņa Kaufmaņa rezultativitātei valmieriešiem izdevās gūt 12 punktus pēc kārtas, kas četras minūtes pirms spēles beigām ļāva samazināt starpību līdz -6. Trīsdesmit sekundes līdz spēles noslēgumam Kaufmanis ar sarežģītu trīs punktu metienu sadeldēja starpību līdz -4. Tomēr “Pyrinto” realizēja soda metienus un apdzēsa valmieriešu cerības uz neticamu izglābšanos. Līdz ar to “BK Valmiera” nācās piedzīvot zaudējumu ar 69:78.

“BK Valmiera” - “Pyrinto” 69:78 (15:12, 19:21, 12:27, 23:18)

“BK Valmiera”: Kalve 18 (9ab), Kaufmanis 17, Iļjins 10 (15ab), Cipruss 6, Amoliņš 5, Dārgais 5, Elksnis 5, Žvīgurs 3, Saulītis.

“Pyrinto”: Luiss 18, Lehto 12, Vaenerbergs 12, Villijams 10 (10ab), Nikkila 10, Rejmonds 7, Anzuluni 4, Palmi 3, P.Heinonens 2, Pekkola, O.Heinonens.

Baltijas Basketbola līgas grupu turnīru “BK Valmiera” noslēgs sestdien, 15. februārī savā laukumā uzņemot Igaunijas komandu Rakveres “Tarvas”, kuru pārstāv latviešu basketbolisti Juris Umbraško un Māris Ļaksa. Spēles sākums neierastā laikā – 17:00.