22. Novembris, 2018
Vārda dienu svin: Aldis, Alfons, Aldris

“BK Valmiera” pārtrauc “Latvijas Universitāte” uzvaru sēriju

Reģistrēties, lai varētu balsot

Trešdien, 5. februārī Latvijas Basketbola līgas spēlē “BK Valmiera” savā laukumā ar 81:78 uzveica “Latvijas Universitāte” basketbolistus, pārtraucot pretinieku četru uzvaru sēriju. “BK Valmiera” 17, panākumu turnīrā ar 23 punktiem kaldināja Ernests Kalve, bet Māris Ziediņš izcēlās ar 21 punktu.

Spēles pirmajās trijās minūtēs, katrs gūdams pa četriem punktiem, “BK Valmiera” vadībā izvirzīja Jānis Kaufmanis un Viktors Iļjins, rezultāts 8:4. Pirmās ceturtdaļas turpinājumā deviņus punktus pēc kārtas savai komandai guva Ernests Kalve, ļaujot valmieriešiem pirmās desmit minūtes noslēgt ar pārliecinošu vadību. 24:14. Otrās otrajā pusē Ernests Kalve un Māris Ziediņš divatā saplosīja pretinieku aizsardzību, līdz pirmā puslaika noslēgumam palielinot “BK Valmiera” pārsvaru līdz 45:26.

Otrā puslaika sākumā Ziediņš turpināja būt rezultatīvs, tomēr pēc vairākām valmieriešu kļūdām trešā ceturkšņa vidū, LU izdevās nedaudz sadeldēt mājinieku pārsvaru. Pirms noslēdzošās ceturtdaļas, 65:50. Izšķirošā ceturtdaļa vidzemniekiem iesākās neveiksmīgi. Tika pieļautas vairākas kļūdas, kas ļāva LU samazināt deficītu. Ceturtā ceturkšņa vidū ļoti svarīgus trejačus realizēja Kaufmanis un Ziediņš. Mača izskaņā valmierieši trāpīja soda metienus un noturēja uzvaru – 81:78, gūstot 17. panākumu LBL turnīrā.

“BK Valmiera” - “Latvijas Universitāte” 81:78 (24:14, 21:12, 20:24, 16:28)

“BK Valmiera”: Kalve 23 (8ab), Ziediņš 21 (9ab), Kaufmanis 14 (5rp), Iļjins 10 (10ab), Cipruss 6, Amoliņš 3, Dārgais 2, Elksnis 2, Žvīgurs.

“Latvijas Universitāte”: Aizpurs 13, Ginters 11, Saknītis 10, Darģis 9, Lūsis 7, Rēķis 7, Bikše 6, Ošiņš 6, Vītols 3, Strazdiņš 3, Zēbergs 2, Plivda 1.

Komentāru par spēli sniedz “BK Valmiera” uzbrucējs Māris Ziediņš: “Pirmajā puslaikā labi spēlējām aizsardzībā. Pie blokiem labi samainījāmies ar sedzamajiem un izpildījām trenera norādījumus. Puslaika pārtraukumā paši runājām, ka nevaram iesēsties un jāturpina iesāktais darbs. Tomēr pretiniekiem izdevās to spēli lauzt. Paši brīžiem nokavējām aizsardzībā, nesamainoties tur kur vajadzēja un viņi mūs par to sodīja. Pieļāvām pārāk daudz kļūdas driblā un piespēlēs. Tas ļāva LU pietuvoties. Tomēr beigās cīnījāmies, sametām sodiņus un noturējām uzvaru.” Ziediņš bija komandas efektīvākais spēlētājs, ar augstu precizitāti gūstot 21 punktu un izcīnot 9 atlēkušās bumbas: “Kā esmu apmierināts ar savu spēli? Komanda ir uzvarējusi, tātad viss kārtībā. Iepriekšējās spēles man bija klusākas. Šodien bija mana diena, izdevās produktīvi nospēlēt un palīdzēt komandai.”

Nākamo spēli “BK Valmiera” aizvadīs jau 8. februārī, kad savā laukumā uzņems “Liepāja/Triobet”, kas ieņem piekto vietu LBL turnīra tabulā.