19. Septembris, 2018
Vārda dienu svin: Verners, Muntis

„BK Valmiera” pārtrauc debitantu uzvaras sēriju

Reģistrēties, lai varētu balsot

Trešdien, 13. novembrī Latvijas Basketbola līgas mačā „BK Valmiera” ar 94:64 apspēlēja turnīra debitantus „BK Saldus”, pārtraucot kurzemnieku trīs uzvaru sēriju. Valmieriešu panākumu ar 17 punktiem kaldināja Raimonds Gabrāns.

Spēles pirmajās četrās minūtēs valmierieši veica 10:0 izrāvienu, pēc kura vidzemnieki nedaudz atslābinājās, ko izmantoja „BK Saldus”, iekustinot savu punktu vezumu. Pirmajā ceturtdaļā saldeniekiem izdevās pietuvoties līdz pieciem punktiem, bet ceturksni noslēdza Kristapa Dārgā caurgājiens, 24:15. Līdz otrās ceturtdaļas vidum „BK Valmiera” saglabāja aptuveni desmit punktu pārsvaru, bet pirmā puslaika noslēgumā Sandris Vītols saldenieku rēķinā ieskaitīja trīs precīzus trejačus, samazinot starpību līdz minimumam. Līdz ar to pēc nospēlētām 20 minūtēm „BK Valmiera” ar 38:37 atradās vadībā pret LBL debitantiem.

Otrā puslaika sākumā kurzemniekiem izdevās pārņemt vadību, bet Raimonda Gabrāna divi precīzie trejači un Jāņa Kaufmaņa sekmīgais tālmetiens ļāva vidzemniekiem atgūt deviņu punktu pārsvaru (51:42). Līdz trešā ceturkšņa beigām „BK Valmiera” vēl nedaudz palielināja pārsvaru, panākot 62:49. Noslēdzošās ceturtdaļas pirmajā pusē Sandis Amoliņš izcēlās ar astoņiem gūtiem punktiem, panākot valmieriešiem +25. Brīdi vēlāk Dāvis Geks ar pieciem pēc kārtas gūtiem punktiem palielināja pārsvaru līdz +30, neradot vairs nekādus jautājumus par spēles likteni. Mača izskaņā tika dota iespēja laukumā atzīmēties arī abu komandu jaunajiem spēlētājiem. Ar spēles gala rezultātu 94:64 „BK Valmiera” guva sesto uzvaru šajā LBL sezonā.

„BK Valmiera” uzbrucējs Kristaps Dārgais: „Pirmajā puslaikā neiemetām savus metienus, kas ļāva saldeniekiem veidot ātros uzbrukumus un izpildīt brīvus metienus. Ja pretinieks transition basketbolā met iekšā, tad ir problēmas. Otrajā puslaikā paši realizējām savus metienus, līdz ar to „Saldum” bija daudz mazāk ātro uzbrukumu iespējas. Viss kārtībā, uzvarēta spēle! Uzskatu, ka sezonas turpinājumā saspēlēsimies aizvien labāk un komandas stabilitāte uzlabosies. Esam kārtīgi pastrādājuši pie fiziskās sagatavotības, kur treneris Raitis Ravinskis devis lielu artavu. Tāpat jāpasakās fizioterapētiem Jānim Petronim un Lienei Džeriņa, jo traumas gandrīz nevienam komandā nav.”

„BK Valmiera” – „BK Saldus” 94:64 (24:15, 14:22, 24:12, 32:15)

„BK Valmiera”: Gabrāns 17 (9rp), Cipruss 15 (10ab), Ziediņš 12  (9ab), Amoliņš 12, Geks 10, Dārgais 10, Kaufmanis 9 (7rp), Lasenbergs 3, Žvīgurs 2, Saulītis 2, Engers 2, Plivda.

„BK Saldus”: Vītols 18, Pabērzs 10, Miezis 9, Līcītis 5, Stašis 5, Lasmanis 4, Patmalnieks 2, Pīternieks 2, Jurenovskis 2, Ķenavs 2.

Nākamo LBL spēli „BK Valmiera” aizvadīs 16. novembrī izbraukumā tiekoties ar „Turību”, bet savās mājās spēlēs 27. novembrī pret „BK Jelgava”.