16. Novembris, 2018
Vārda dienu svin: Glorija, Banga

„BK Valmiera” papildlaikā salauž „BA Turība” pretestību

Reģistrēties, lai varētu balsot

Trešdien. 23. oktobrī Latvijas Basketbola līgas spēlē „BK Valmiera” savā laukumā ar 86:79 papildlaikā pārspēja „BA Turība”, gūstot ceturto uzvaru turnīrā. Mājinieku sastāvā pa 20 punktiem guva Raimonds Gabrāns un Jānis Kaufmanis.

Jānis Kaufmanis ar bumbu (Autors: Jānis Priedītis)

Spēles sākums aizritēja ar „BA Turība” pārsvaru, studentiem pirmajās piecās minūtēs izvirzoties vadībā ar 14:8. Pēc pirmās ceturtdaļas vidū paņemtā minūtes pārtraukuma Varis Krūmiņš laukumā pirmoreiz laida „BK Valmiera” jaunieguvumu Kasparu Ciprusu. Līdz ceturkšņa noslēgumam valmierieši samazināja rezultāta starpību, bet vadību pārņemt vēl neizdevās, 15:19. Otrās ceturtdaļas ievadā „BA Turība” palielināja pārsvaru līdz 10 punktiem. Valmierieši pacietīgi deldēja rezultāta starpību, līdz pusotru minūti pirms puslaika beigām Kristaps Dārgais ar diviem precīziem uzbrukumiem pēc kārtas vadībā izvirzīja mājiniekus, 29:27. Tomēr pēdējais vārds pirmajā puslaikā piederēja viesiem, kas realizējot tālmetienu lika „BK Valmiera” puslaika pārtraukumā doties ar minimālu deficītu, 31:32.

Otrā puslaika sākumā nelielu pārsvaru saglabāja studenti, bet trešās ceturtdaļas vidū valmierieši pēc Gabrāna trejača izlīdzināja rezultātu (40:40) un paši pārņēma spēles vadību, līdz ceturkšņa noslēgumam panākot 48:45. Izšķirošās ceturtdaļas sākumā iebuksēja „BK Valmiera” uzbrukums, ļaujot pretiniekiem panākt astoņu punktu pārsvaru. Spēles pamatlaika pēdējās minūtēs Dāvis Geks ar diviem precīziem tālmetieniem ļāva „BK Valmiera” iegūt četru punktu pārsvaru, bet pēdējā minūtē „BA Turība” neticamais groza guvums izrāva papildlaiku, 66:66.

Papildlaika sākumā spēles likteni savās rokās ņēma Kaufmanis, kurš nedaudz vairāk kā divās minūtēs sameta pretinieku grozā 10 punktus, iegūstot „BK Valmiera” pārsvaru, 77:69. Papildlaika otrajā pusē „BA Turība” pielietotā pārkāpumu izdarīšanas taktika augļus nenesa, jo valmierieši sekmīgi realizēja soda metienus un guva uzvaru ar 86:79. Pēc šī panākuma „BK Valmiera” ar bilanci 4-1 LBL turnīrā ieņem otro vietu.

„BK Valmiera” galvenais treneris Varis Krūmiņš: „ „BA Turība” visiem ir neērts pretinieks, jo viņi spēlē ļoti ātru basketbolu. Sākumā „Turība” spēlēja ļoti labi, savukārt mēs nerealizējām savas iespējas, sasteidzām uzbrukumus un pat aizmetām garām no groza apakšās. Spēlējot nevis ar garajiem, bet ar diviem ceturtajiem (Ziediņu un Dārgo) izdevās sakārtot aizsardzību un izlīdzināt spēli. Papildlaikā Kaufmanis iemeta četrus metienus pēc kārtas un parādīja, ka ir komandas līderis. Tā viņš spēles beigas nospēlēja Rakverē, un tā viņš nospēlēja arī šeit. Tāpēc ir komandas līderi, no kuriem tiek sagaidīts tāds sniegums. Pagarinājumā uzbrukumā uzsākām labi un arī labi nospēlējām aizsardzībā, bez kā tas papildlaiks būtu bijis smagāks. „Turība” bija spiesta sist piezīmes, pamatlaikā tā taktika viņiem atmaksājās, bet papildlaikā tas nenostrādāja. Kopumā grūtā uz smagā mačā ir izcīnīta uzvara, bet mums vēl ir daudz pie kā strādāt, jādomā kā izmantosim Ciprusu. Viņš ar komandu ir aizvadījis tikai vienu treniņu, tāpēc pāragrus secinājumus neizdarīsim.”

„BK Valmiera” – „BA Turība” 86:79 (15:19, 16:13, 17:13, 19:22, 19:12)

„BK Valmiera”: Gabrāns 20 (5rp) Kaufmanis 20, Dārgais 12 (11ab), Ziediņš 12 (10ab), Geks 12, Cipruss 4, Amoliņš 2, Elksnis 2, Saulītis 2, Žvīgurs.

„BA Turība”: Antrops 17, Rudmiezis 16, Viņauds 16, Sīpoliņš 12 (12ab), Bēts 11, Sokolovs 4, Mičulis 2, Kalniņš 1, Endzels.

Sestdien „BK Valmiera” dodas izbraukumā uz Ventspili, kur LBL ietvaros tiksies ar turnīra līderiem „BK Ventspils”. Savukārt nākamo mājas spēli valmierieši aizvadīs 29. oktobrī, kad BBL ietvaros uzņems „Tyco Rapla” no Igaunijas.